Tour na Hradě: Bauer vyřazen z kvalifikace

30. 12. 2007 14:35
Do čtvrtfinále postoupili z mužů Kožíšek a Koukal
Lukáš Bauer nemohl být v cíli spokojen
Lukáš Bauer nemohl být v cíli spokojen | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer v nedělní kvalifikaci sprintu v historickém centru Prahy neuspěl.

Bauer vyhrál dva předchozí závody v Novém Městě na Moravě, ale na nejkratší trati nepostoupil z kvalifikace do třicetičlenné vyřazovací části. Kilometrovou vzdálenost Pražské lyže rozdělenou na Hradčanském náměstí do dvou okruhů zvládl v čase 1:45,25 minuty.

Na vítězného norského lyžaře Hetlanda ztratil téměř šest vteřin, což ho zařadilo až do páté desítky. Po dojetí všech závodníků z toho byla 45. pozice a jen se potvrdilo, že sprint není jeho disciplínou.

Za Hetlandem skončil druhý Čebotko z Kazachstánu, třetí příčka po kvalifikaci patří překvapivě Ambrosettimu z Francie.

Lépe než Lukáš Bauer si vedli jiní čeští reprezentanti. Výborně zajel Dušan Kožíšek, po prvním okruhu byl vůbec nejrychlejší ze všech běžců. V závěru trochu ztratil, přesto může být se třináctým místem spokojen.

Do finálové části se probojoval také Martin Koukal, jenž obsadil 23. místo. Naopak Martin Jakš o pouhých 24 setin sekundy mezi třícítku nejlepších nepostoupil, když skončil 32.

Mezi ženami vyhrála Arianna Follisová z Itálie před favorizovanou Björgenovou z Norska, třetí skončila Finka Kuitunenová. Do čtvrtfinále se dostaly i dvě Češky - Eliška Hájková z 24. pozice a Helena Erbenová, která skončila o dvě příčky za ní.

Mají tak šanci posunout se v průběžném pořadí závodu. Za sprint se totiž získávají bonusové vteřiny, které nejlepším závodníkům zlepší jejich čas. Za vítězství na této trati je to šedesát vteřin.

Sprint, jenž je součástí prestižního seriálu Tour de Ski, přilákal na Pražský hrad tisícovky diváků. Ještě větší nápor se počítá při hlavní části závodu, ženské čtvrtfinále začíná ve 14 hodin, mužská část odstartuje o 25 minut později.