reklama

Tragédie na mistrovství Evropy. Dvacetiletá ruská házenkářka se utopila v jezeře

autor: Twitter
Dvacetiletá ruská reprezentantka Jekatěrina Koroljevová zemřela během mistrovství Evropy v plážové házené. Utopila se v jezeře Szelag Maly nedaleko polského města Stare Jablonki, kde se šampionát konal.

"Je smutnou povinností Evropské házenkářské federace informovat o smrti Jekatěriny Koroljevové, ruské reprezentantky v plážové házené," uvedla evropská federace na své webové stránce.

Tělo dvacetileté sportovkyně bylo objeveno po půlnoci z neděle na pondělí. Policie okolnosti jejího úmrtí vyšetřuje a podle ruských médií nevyloučila ani cizí zavinění.

Polský server Sportowe Fakty však přinesl informaci, že k neštěstí došlo během závěrečné party, jež se konala po slavnostním zakončení turnaje, který právě v neděli vyvrcholil finálovými boji.

Koroljevová měla údajně skočit z mola do jezera, přestože právě to cedule u jezera zakazují. Když se znovu objevila na hladině, nejevila známky života. Její kolegové vytáhli ruskou házenkářku na břeh, ale oživit se ji nepodařilo už ani přivolaným lékařům.

"Přesnou příčinu smrti ještě neznáme," řekl policejní mluvčí Anna Karczewská s tím, že na místě až do rána pracovali vyšetřovatelé.

Koroljevová patřila k nejlepším hráčkám ruského výběru, který na mistrovství Evropy obsadil deváté místo.

Její tragédie přišla jen pár dní poté, co italští hasiči minulé úterý vylovili z jezera Como tělo čtyřiadvacetileté švýcarské fotbalové reprezentantky Florijany Ismailiové. Podle mluvčí našli záchranáři mrtvolu po několikadenním pátrání v hloubce 200 metrů.

Ismailiová si během koupání v jezeře společně s kamarádkou půjčila loď. Kapitánka Young Boys Bern z ní skočila do vody, a už nevyplavala. Druhá žena, která zůstala v lodi, zalarmovala policii a záchranáře.

Nejsmutnější přehled roku. Svět letos opustily sportovní legendy i Rudá dračice Nejsmutnější přehled roku. Svět letos opustily sportovní legendy i Rudá dračice Prohlédněte zde
reklama