Trentino v Lize mistrů vyškolilo Jihostroj 3:0

10. 12. 2009 22:30
2. kolo LM: Trentono - Jihostroj ČB 3:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Trento - Volejbalisté Českých Budějovic prohráli i druhý zápas v Lize mistrů. V Itálii ve čtvrtek podlehli za pouhých 65 minut hry domácímu Trentinu 14:25, 19:25 a 20:25 a uzavírají tabulku skupiny A.

Tým obhájců prvenství v elitní soutěži odstartoval očekávaným náporem. Jihočeši nastoupili nakonec i se smečařem Čajanem, který měl v úvodu týdne horečku, ale soupeřovu tlaku se bránit nedokázali. Domácí tým odskočil na 15:8 a set bezpečně získal.

Soupeř potvrdil roli úřadujícího vítěze Ligy mistrů, přesto český tým v úvodu druhého dějství vzdoroval a dokonce vedl 6:4. Italové se ale brzy vrátili do vedení a především Bulhar Kazijskij ničil budějovickou obranu dělovým a umístěným servisem. Právě on vytáhl skóre až na 17:10 a prakticky rozhodl o osudu dějství.

Stejně jako proti moskevskému Dynamu i proti Trentinu dokázal držet krok ve výkonnosti především univerzál Jihostroje Radek Motys. Jeho a Sládečkovo zásluhou přibývaly body také na hostující straně. Závěr setu pro Bromův tým zpříjemnil dvěma vydařenými servisy blokař Mach, který ale následující podání pokazil a set ukončil.

Ve třetím setu se českému mistrovi podařilo udržet krok až do stavu 16:16 a dokonce se propracoval k vedení. Za stavu 20:20 ale bloky dvakrát zastavily Motyse a Trentino kráčelo k mečbolu. K němu dovedl svůj tým jeden z nejlepších volejbalových útočníků na světě Kazijskij, sérií skvělých dělových podání završil celý zápas.