reklama

Třetí oběť tragického víkendu. Další cyklista zemřel ve Washingtonu

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Washington - Jako by ta série smutných zpráv neměla skončit. Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Devětadvacetiletý oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Podle policejního protokolu americký cyklista ztratil kontrolu nad řízením a ve sjezdu narazil do svodidel. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl. Informaci potvrdil americký cyklistický svaz.

We are deeply saddened by the loss of Randall Fox, who died Saturday in Washington while competing for Oregon State. His...

Zveřejnil(a) USA Cycling dne 28. březen 2016

"Jsme hluboce zarmouceni ztrátou Randalla Foxe, který zemřel v sobotu ve Washingtonu, když reprezentoval stát Oregon," stojí v oficiálním vyjádření.

V neděli se stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii pětadvacetiletý Antoine Demoitié. O den později zemřel jiný belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

reklama