Třetí porážka v řadě. Ani Satoranského solidní čísla neodvrátila domácí prohru Wizards s New Yorkem

Tomáš Satoranský Tomáš Satoranský autor: Reuters
John Wall, hvězda Washingtonu a konkurent českého basketbalisty, už je v plné tréninkové zátěži.

Washington - Basketbalisté Washingtonu zažívají v NBA podruhé v sezoně třízápasovou sérii porážek. Wizards nezvládli proti Knicks druhou čtvrtinu, v níž inkasovali 42 bodů, a domácí porážku 97:101 už pak ani finišem odvrátit nedokázali, přestože v koncovce vedli.

Tomáš Satoranský nastoupil při absenci Johna Walla v základní sestavě k 26. zápasu za sebou a byl v hodnocení plus minus účasti na palubovce nejlepší z týmu.

Český reprezentační rozehrávač pobyl na palubovce Capital One Areny 35 minut a posbíral devět bodů, 10 asistencí, čtyři doskoky, tři zisky, blok ale také tři ztracené míče. Šestadvacetiletý odchovanec pražského USK trefil tři ze čtyř střel z pole. Z čáry trestného hodu i zpoza trojkového oblouku byl stoprocentní, i když z dálky vyslal pouze jediný pokus.

Nicméně ani Satoranskému se nedařilo zastavit trochu překvapivého nejlepšího střelce utkání, kterým byl s 19 body rozehrávač Trey Burke. Právě pětadvacetiletého Američana přitom český basketbalista dobře zná, protože v minulé sezoně s ním bojoval ve Washingtonu o pozici druhého tvůrce hry za kapitánem Wallem, který po operaci kolena v sobotu absolvoval s Wizards poprvé celý trénink v plné zátěži.

Burke, jenž poprvé za poslední tři roky nastoupil v základní pětce, byl jedním z osmi dvouciferných střelců Knicks. "Nechci, abychom z toho dělali mé osobní vítězství. Nejdůležitější je, že jsme to zvládli jako tým," řekl Burke, který proměnil osm střel z patnácti a v závěrečné minutě od stavu 94:95 sám otočil na 98:95.

Wizards prohráli osmé z posledních 12 utkání a devět duelů před koncem základní části zůstali v tabulce Východní konference na šesté příčce. Bradley Beal zaznamenal 14 bodů, po 13 přidali Markieff Morris, Otto Porter a náhradník Kelly Oubre.

Body, bloky, doskoky. Základní část NBA skončila, podívejte se na Satoranského čísla Body, bloky, doskoky. Základní část NBA skončila, podívejte se na Satoranského čísla Prohlédněte zde

"Nedaří se nám skórovat," popsal trenér Scott Brooks hlavní problém svých svěřenců. Ti proti jedenáctému celku Východní konference New Yorku proměnili 42 procent pokusů z celkových 87. "Minuli jsme i spoustu jednoduchých střel jako donášky, dopichy dokonce smeče. To musíme proměňovat," dodal.

Cleveland vyhrál popáté za sebou, když díky 37 bodům, 10 doskokům a osmi asistencím LeBrona Jamese otočil duel na palubovce Brooklynu a výhrou 121:114 si pojistil třetí příčku. James se po Jamesi Hardenovi stal druhým hráčem v sezoně, jenž překonal metu 2000 bodů. Povedlo se mu to podesáté v kariéře a v historické tabulce je tak za Karlem Malonem (12krát) a Michalem Jordanem (11).

Jistotu play off mají od neděle basketbalisté Philadelphie a Indiany, která doma zdolala Miami 113:107 po prodloužení. Nejlepší tým ligy Houston prodloužili vítěznou sérii na devět utkání, s Atlantou si poradil 118:99. Zraněním decimovaní obhájci titulu Golden State Warriors naopak podlehli doma Utahu 91:110.

Výsledky NBA:

Washington - New York 97:101 (za domácí Satoranský 9 bodů, 10 asistencí, 4 doskoky), Brooklyn - Cleveland 114:121, Golden State - Utah 91:110, Houston - Atlanta 118:99, Indiana - Miami 113:107 po prodl., Milwaukee - San Antonio 106:103, Oklahoma City - Portland 105:108, Sacramento - Boston 93:104, Toronto - LA Clippers 106:117.