Třetí titul! Karolína Plíšková slaví po dramatu v Linci

12. 10. 2014 16:05
Česká tenistka porazila ve finále turnaje v Linci Italku Giorgiovou po nervydrásající bitvě.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: ČTK

Linec - Karolína Plíšková získala třetí titul kariéry. Dvaadvacetiletá česká tenistka si po loňském triumfu v Kuala Lumpuru a zářijovém vítězství v Soulu podmanila také dobře obsazený podnik v rakouském Linci.

Ve finále, které hrála letos už popáté, si třicátá hráčka žebříčku po nervydrásající bitvě vypořádala se stejně starou Italkou Camilou Giorgiovou, kterou zdolala po setech 6:7, 6:3 a 7:6. Ve třetím setu, v němž přišla o vedení 5:1, odvrátila Plíšková mečbol.

"Je úžasné, že se mi podařilo vyhrát z mečbolu. Jsem ráda, že tady byl i můj přítel, aby mě podpořil," řekla po utkání tenistka, jejímž partnerem je bývalý elitní rakouský plavec chorvatského původu Dinko Jukic.

Sedmá nasazená Češka byla v souboji o titul favoritkou a na začátku utkání tuto roli potvrzovala. Po brejku vedla v prvním setu 4:2 a 5:3, jenže pak pustila soupeřku do hry a ta nakonec získala sadu v závěrečném tie-breaku.

Vstup do druhé sady byl opět v režii Plíškové, která dvakrát za sebou prolomila podání Italky a hýčkala si luxusní náskok 4:0. Byť poté opět zvolnila, sadu získala poměrem 6:3.

Nadvládu potvrzovala rodačka z Loun i v rozhodujícím dějství. Za stavu 0:1 si nechala na kurtu zavázat levý stehenní sval a dostala prášek proti bolesti. Soupeřku nicméně dostávala pod tlak a vypracovala si vedení 5:1. Takřka rozhodnutý zápas ale ještě málem ztratila.

Giorgiová získala pět her v řadě a svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka s vypětím všech sil zachránila alespoň zkrácenou hru, přičemž odvrátila mečbol italské krásky. V tie-breaku se pak vzepjala ke zlepšenému výkonu a zápas konečně po 2 hodinách a 24 minutách dovedla do vítězného konce.

Třetím titulem kariéry Karolína Plíšková vyrovnala bilanci Kláry Koukalové a Radky Zrubákové.