reklama

Třetí triumf byl tím nejsladším. Jsem stoprocentně zpátky, raduje se Šafářová

Lucie Šafářová s pohárem pro vítězku pražkého Openu. Lucie Šafářová s pohárem pro vítězku pražkého Openu. autor: Milan Kammermayer
Potřetí za pět let získala tenistka Lucie Šafářová titul na antuce pražské Sparty. Zatímco v letech 2012 a 2013 ovládla ve Stromovce akci kategorie ITF, tentokrát se dočkala trofeje nejcennější. Vyhrála turnaj okruhu WTA a triumf pro ni byl o to emotivnější, že přišel po zdravotních problémech.

Praha - Potřetí za pět let získala tenistka Lucie Šafářová titul na antuce pražské Sparty. Zatímco v letech 2012 a 2013 ovládla ve Stromovce akci kategorie ITF, tentokrát se dočkala trofeje nejcennější. Vyhrála turnaj okruhu WTA a triumf pro ni byl o to emotivnější, že přišel po zdravotních problémech.

Po vynucené pauze měla před začátkem turnaje ve dvouhře na kontě pět porážek. Po půlročních komplikacích se postupně dostávala do formy, na J&T Banka Prague Open se ale definitivně rozehrála, v pěti zápasech nenašla přemožitelku a získala titul.

"Je nejsladší. Jsem strašně šťastná, že se mi podařilo vyhrát turnaj doma v Praze a takhle se nastartovat do sezony, protože je to pro mě po té dlouhé nemoci a cestě zpátky, kdy se nedařilo, velmi emotivní," řekla devětadvacetiletá tenistka.

Sezona mi začala až tady

Kdyby Šafářové před turnajem vědma předpověděla, že vyhraje, byla by si pomyslela, že by to bylo krásné. A jaká je realita? "Je to prostě úžasný," smála se.

Vzhledem k dosavadním špatným výsledkům nepatřila k favoritkám turnaje, ale věděla, že už se dostává do bývalé formy. To zjistila o týden dříve při těsné prohře s krajankou Karolínou Plíškovou, kterou pak v Praze vyřadila v semifinále a překazila jí obhajobu. "Už s Kájou ve Stuttgartu jsem se cítila dobře, takže jsem doufala, že to někde přijde. A že to přišlo hned tady, za to jsem strašně ráda. Jsem nadšená," řekla Šafářová.

Vítězství v Praze je pro Šafářovou druhým nejcennějším titulem kariéry po loňském úspěchu na turnaji vyšší kategorie v Dauhá.

S nadsázkou na kurtu tvrdila, že teprve v Praze pro ni začala sezona, do které kvůli nemoci vstoupila až v půlce února. Ale nejdříve si protrpěla pět porážek. "Bojovala jsem, abych se dostala do formy," uvedla Šafářová a po sobotním vítězném finále už mohla říct: "Už jsem byla stoprocentní. A to je pro mě asi nejlepší zpráva."

Fanoušci byli úžasní

V duelu o titul otočila zápas s Australankou Samanthou Stosurovou. Pomohla si v něm čtrnácti esy a dvě dala na závěr celého utkání. "Říkala jsem si, že do toho musím jít, protože ona mi zápas zadarmo nedá. Věděla jsem, že musím být odvážná a hrát svoji hru. Že to vyšlo dvěma esama, o to je to lepší pocit," řekla.

Poprvé v kariéře vyhrála třikrát turnaj na jednom místě. Ani jako juniorka něcc podobného nedokázala. "Řekla bych, že ne. Je to krásný."

Celý týden si pochvalovala skvělé fanoušky. Divákům poděkovala, že i díky nim se dokázala zvednout a dokráčet pro trofej. "Lidi byli úžasní," řekla a přirovnala atmosféru k zápasům Fed Cupu v domácím prostředí. "Samozřejmě O2 Arena je ještě o hodně větší, ale tady je zase publikum blíž a vytvoří se větší kotel. Opravdu mě hnali dopředu. Strašně moc jim děkuju za tuhle úžasnou podporu," řekla tenistka.

Ze Stromovky spěchala na letiště a zamířila do Madridu. V 1. kole se tam utká s CoCo Vandewegheovou z USA a doufá, že prodlouží vítěznou šňůru.

reklama