reklama

Tretra bez Špotákové. Má podezření na zánět slepého střeva

Barbora Špotáková se divákům v Ostravě na Zlaté tretře letos nepředstaví Barbora Špotáková se divákům v Ostravě na Zlaté tretře letos nepředstaví autor: CPA Eduard Erben
Oštěpařka Barbora Špotáková má podezření na zánět slepého střeva, proto vynechá Zlatou tretru.

Praha - Zlatá tretra přišla těsně před startem o jednu z největších hvězd. Oštěpařka Barbora Špotáková má podezření na zánět slepého střeva, a proto na svou letošní úspěšnou sérii po návratu z mateřské dovolené na ostravském mítínku nenaváže.

"Moc mě to mrzí, do Ostravy jsem se těšila. Bohužel teď čekám na výsledky vyšetření, které rozhodnou o dalším postupu mé léčby," vzkázala Špotáková.

Její trenér Jan Železný v České televizi prohlásil, že podle posledních zpráv nebude nutný operační zákrok. Po nasazení antibiotik by podle něj měla být oštěpařka odpoledne propuštěna z nemocnice.

"Věřím, že za rok se do Ostravy vrátím a potěším diváky svým výkonem. Letošní závod budu sledovat z postele, určitě to bude skvělá podívaná. Všem atletům přeji hodně štěstí," dodala dvojnásobná olympijská vítězka.

Špotáková se vrátila k závodění po mateřské pauze letos vítězstvím na Diamantové lize v Římě (66,43 m), triumfovala také na Memoriálu J. Odložila (64,08 m). Ostravská Zlatá tretra měla být letos v pořadí jejím třetím startem.

reklama