Úspěšná kvalifikace na SP v Pau. Všichni čeští vodní slalomáři prošli do semifinále

6. 11. 2020 19:18
Všichni čeští vodní slalomáři postoupili na Světovém poháru ve francouzském Pau do semifinále. Kajakáři Kateřina Beková, Vavřinec Hradilek a kanoista Václav Chaloupka obsadili v kvalifikaci shodně třetí místo.
Vavřinec Hradilek.
Vavřinec Hradilek. | Foto: Milan Kammermayer

Ve třech kategoriích se české trojice vešly do nejlepší desítky. Za bronzovou medailistkou z letošního juniorského ME Bekovou byla Lucie Nesnídalová šestá a Veronika Vojtová osmá, v mužské kvalifikaci K1 obsadili tytéž pozice Tomáš Zima a Vít Přindiš. Tomu se v Pau v minulosti na vrcholných závodech velmi dařilo - je vicemistrem světa z roku 2017 a loňským evropským šampionem.

Sedmnáctiletá Tereza Kneblová byla v kvalifikaci kanoistek pátá, její o dva roky mladší sestra Klára šestá a Eva Říhová osmá. Postoupili také všichni kanoisté: Vojtěch Heger skončil jedenáctý a olympionik Lukáš Rohan byl s penalizací 50 sekund za neprojetou branku šestnáctý.

V sobotu jsou na programu semifinálové a finálové jízdy kajakářek a kajakářů, v neděli totéž čeká kanoistky a kanoisty.