reklama

"Zatni zuby, dostaneš facku." Triatlonistka kvůli útokům kouče spáchala sebevraždu

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Sebevraždou se rozhodla nadějná korejská triatlonistka Čche Sok-hjon vyřešit své dlouholeté trápení kvůli týrání od trenérů.

Na fyzické i verbální útoky si stěžovala u vedení svazu a nakonec i domácímu olympijskému výboru, ale podle médií ji všichni ignorovali.

Dvaadvacetiletá Čche Sok-hjon ve svém deníku popisovala, že ji trenéři často bijí nebo jí zakazují jídlo a každý den pláče. Matku prosila, aby "hříchy jejích tyranů" byly odhaleny. Několik desítek tisíc lidí už proto podle médií podepsalo petici za důkladné vyřešení případu.

Dohlédnout na to hodlá i mezinárodní triatlonová federace, kterou podle oficiálního prohlášení zpráva o případu šokovala. "Komise dohlížející na ochranu sportovců už rovněž kontaktovala korejskou federaci, aby se ujistila, že zatímco bude probíhat vyšetřování, budou všichni korejští triatlonisté chráněni a v bezpečí," uvedli zástupci světového triatlonu.

Podle korejských médií mladá triatlonistka pořídila i zvukové nahrávky šikany trenéra. Jednu z nich odvysílala stanice YTN, v ní jí rozčílený trenér nadává za to, že přibrala na váze.

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Prohlédněte zde

"Slíbila jsi mi, že přebereš zodpovědnost. Teď nebudeš tři dny jíst," řval na ni kouč. Na závěr jí přikázal: "Teď zatni zuby." A v nahrávce se ozval zvuk ostré facky na tvář. 

Při jedné týmové večeři si objednala sladký drink, za to jí trenéři za trest objednali chleba za téměř čtyři tisíce korun a nutili jí ho jíst tak dlouho, dokud se nepozvracela.

Po sebevraždě mladé triatlonistky se Korejský olympijský výbor rozhodl celý případ znovu přezkoumat. 

reklama