reklama

Trůn je volný. Obhájce titulu se nepřihlásil do české ligy, bude hrát v Rakousku

Pražští Panteři letos titul obhajovat nebudou Pražští Panteři letos titul obhajovat nebudou autor: Dalibor Sosna
Panování Prague Black Panthers v české lize amerického fotbalu skončilo. Pražané se v letošní sezoně rozhodli hrát jen rakouskou soutěž. Na domácím trůnu je touží vystřídat Prague Lions a Ostrava Steelers.

"Papírově by se mělo jednat o jeden z nejvyrovnanějších ročníků. Na play off může pomýšlet prakticky všech osm týmů," prohlásil předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza.

Favority 26. ročníku Paddock ligy jsou Prague Lions a loňští a předloňští finalisté Aquaponik Ostrava Steelers. Soubojem těchto týmů na fotbalovém stadionu Viktorie Žižkov soutěž v neděli odstartuje.

Ostrava Steelers vybojovali titul před 22 lety, od té doby dominují pražské týmy. "Už bychom konečně rádi dostali titul do Ostravy. Tím, že Black Panthers domácí ligu nehrají, cítíme větší šanci. Kluci jsou o to více motivovaní k práci," řekl running back Dominik Dvorský.

Prague Lions udělali organizační změny, které mají vrátit nejstaršímu českému klubu titul. "Máme sedm trenérů, což jsme nikdy neměli. Je to úplně něco jiného, máme více času na trénování," řekl nový hlavní kouč Zach Harrod. K prvnímu vavřínu od roku 2006 má tým dovést quarterback Michael Hayes.

Brno Sígrs chtějí zopakovat loňské semifinále a jejich městští rivalové Alligators touží získat zpět alespoň nadvládu nad Brnem. Pilsen Patriots loni skončili poslední, ale do týmu přišel bývalý hlavní trenér Panthers Jesse Thompson. Vidět chtějí být nováčci Ústí nad Labem Blades a Vysočina Gladiators.

reklama