reklama

Turistkou ve své vlastní zemi. Vaidišová se vrací do Čech

Nicole Vaidišová. Nicole Vaidišová. autor: Twitter
Česká tenistka se zdržuje ve své vlasti a zahraje si zde v srpnu dva turnaje ITF.

Praha - Trvalé bydliště má v Bradentonu na Floridě. V České republice se přes rok příliš nezdržuje a doma nehrála soutěžní zápas neuvěřitelných šest let. Nicole Vaidišová ale nyní přichystala velký návrat.

Její profil na instagramu je v posledních dnech a týdnech plný fotografií z Čech. Trénink na atletickém stadionu Slavie, póza na Karlově mostě, projížďka po Vltavě či výlet do Mariánských Lázní. Není pochyb, šestadvacetiletá hráčka se už zanedlouho představí domácím fanouškům.

"Hraju si na turistku v mé vlastní domovině. Je tady tolik nádherných míst, na kterých jsem ještě nebyla. Tenhle víkend to byly Mariánské Lázně," napsala Vaidišová na sociální síť.

Její oficiální webové stránky, s nimiž tenistka pravidelně komunikuje, pak zveřejnily potvrzující informaci. Vaidišová bude hrát v srpnu dva domácí turnaje série ITF, první v Plzni, druhý v Praze na Štvanici. Ještě předtím absolvuje podnik v polské Rokietnici, pak už se vrátí na další týdny do České republiky.

Poslední utkání na domácí půdě odehrála rodačka z německého Norimberku v červenci 2009. Pražský turnaj ale ukončila překvapivou porážkou v prvním kole. Její velký úpadek pak o osm měsíců později vyvrcholil šokujícím ukončením kariéry v pouhých dvaceti letech.

Loni Vaidišová, bývalá světová sedmička, oznámila návrat k tenisu. A během roku se už propracovala na současné 278. místo světového žebříčku. Progres mohl být i výraznější, ovšem na jaře bývalou manželku Radka Štěpánka zbrzdilo zranění kotníku. Po nutné rekonvalescenci se Vaidišové zatím příliš nedaří.

Na turnajích v Montpellieru a Bukurešti se Češka nedostala přes kvalifikaci, přesto se rozhodla, že bude přes léto dál pokračovat na antuce. Na turnaji v Plzni by se podle posledních informací měla objevit rovnou v hlavní soutěži.

summer nights,this place is a must in Prague, ❤️ Naplavka #prague#summer#night#vltava#drinks#goodtimes#

Fotka zveřejněná uživatelem Nicki Vaidisova (@nicolevaidisova),

reklama