reklama

Tyčkařka Svobodová skočila v Plzni český rekord 476 cm

Jiřina Svobodová vymazala z čela českých tabulek Kateřinu Baďurovou. Jiřina Svobodová vymazala z čela českých tabulek Kateřinu Baďurovou. autor: Reuters
Jiřina Svobodová překonala na mítinku v Plzni o jeden centimetr český rekord ve skoku o tyči. Na první pokus zdolala laťku ve výšce 476 centimetrů a vymazala z čela českých tabulek Kateřinu Baďurovou.

Plzeň - Jiřina Svobodová překonala na mítinku v Plzni o jeden centimetr český rekord ve skoku o tyči.

Na první pokus zdolala laťku ve výšce 476 centimetrů a vymazala z čela českých tabulek Kateřinu Baďurovou.

Ta dosavadní maximum vytvořila na mistrovství světa v Ósace v roce 2007, kde tehdy prohrála pouze s Ruskou Jelenou Isinbajevovou.

Specializovaný tyčkařský mítink na stadionu ve Skvrňanech organizuje Svobodové otec František Ptáčník.

"Dnes byly úplně perfektní podmínky - publikum, vítr do zad, navíc doma, jsem nadšená," řekla Radiožurnálu rodačka z Plzně Svobodová.

"Ani nevím, jak jsem to skočila"

V sezoně, která nepatřila mezi její nejpovedenější, proto dnešní výkon loňskou mistryni Evropy z Helsinek hodně překvapil.

"Ani nevím, jak jsem to skočila. Ale byl to asi můj technicky nejlépe povedený skok v sezoně," uznala.

Svobodová se ještě třikrát neúspěšně pokoušela o 481 centimetrů.

"Letos jsem byla před závody vždy strašně nervózní, ale dnes jsem do toho šla hodně uvolněně. Asi je to tím, že už máme po vrcholné akci a už to z člověka tak nějak spadne. Já si to dnes strašně užívala," řekla tyčkařka, která si loňský osobní rekord vylepšila o čtyři centimetry.

reklama