reklama

Bude to neuvěřitelné, láká Tyson na návrat do ringu. Utká se s rekordmanem

Boxerská legenda Mike Tyson  v hledišti při zápase Tysona Furyho s  Deontayem Wilderem Boxerská legenda Mike Tyson v hledišti při zápase Tysona Furyho s Deontayem Wilderem autor: Reuters
Bývalý profesionální mistr světa v těžké váze Mike Tyson se po měsících spekulací vrátí do ringu. Čtyřiapadesátiletý boxer dnes oznámil, že se 12. září v Los Angeles utká v exhibičním souboji s jednapadesátiletým Royem Jonesem.

"Bude to prostě neuvěřitelné," uvedl Tyson. Duel bude vypsán na osm kol a přenášen na sociální síti Triller. Soupeře bude při přípravě na duel sledovat tým kameramanů, z nasbíraného materiálu by měl vzniknout desetidílný dokument.

Tyson se stal v roce 1986 ve dvaceti letech nejmladším mistrem světa v těžké váze v historii a poslední souboj absolvoval 11. června 2005. Po porážce s Irem Kevinem McBridem pak ohlásil konec kariéry. V minulých měsících podpořil spekulace o krátkodobém návratu do ringu publikovanými videi z tréninků.

Jednapadesátiletý Jones, jenž během kariéry vlastnil najednou rekordních sedm pásů mistra světa, naposledy boxoval v roce 2018.

Návrat velkého Tysona. Boxerovi se vrací jeho legendární síla i rychlost Instagram/Mike Tyson, SmartCups |  00:37
reklama