Unavená Sáblíková dojela na 1500 metrů osmá, Erbanová sedmá

2. 12. 2012 11:05
Rychlobruslařka Martina Sáblíková den po triumfu na 5 km dlouhé trati dojela na patnáctistovce osmá. Karolína Erbanová byla o jedno místo lepší.
Martina Sáblíková byla poprvé v sezoně horší než Karolína Erbanová. Na patnáctistovce dojela osmá. | Foto: Reuters

Astana - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila den po triumfu ve Světovém poháru v závodě na 5000 metrů osmé místo na patnáctistovce.

Sedmá skončila Karolína Erbanová, která svou týmovou kolegyni na této trati poprvé v kariéře porazila a připsala nejlepší výsledek v kariéře na 1500 metrů.

Z vítězství se v Astaně radovala Kanaďanka Christine Nesbittová, která se dostala do čela průběžného pořadí disciplíny. Druhé místo obsadila Marrit Leenstraová z Nizozemska, třetí byla její krajanka Linda de Vriesová.

Pětadvacetiletá Sáblíková již po sobotním vítězství avizovala, že na jejím výkonu se projeví únava z nejdelší trati, což se také stalo.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka zajela v Kazachstánu čas 1:58,29 a za nejrychlejší Nesbittovou zaostala o více než sekundu. Za Erbanovou zaostala dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru, kde získala i bronz na patnáctistovce, těsně o 0,19 sekundy.

Světový pohár v rychlobruslení v Astaně:

Muži:

10.000 m: 1. Bergsma 12:50,40, 2. De Jong (oba Niz.) 12:51,22, 3. I Sung-hon (Korea) 13:07,06.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Bergsma 250, 2. Kramer (Niz.) 200, 3. De Jong 200.

Ženy:

1500 m: 1. Nesbittová (Kan.) 1:57,18, 2. Leenstraová 1:57,29, 3. De Vriesová (obě Niz.) 1:57,30, ...7. Erbanová 1:58,10, 8. Sáblíková (obě ČR) 1:58,29.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Nesbittová 270, 2. Leenstraová 260, 3. Sáblíková 146, ...17. Erbanová 59.