reklama

Unikát. Wimbledon má tři české favoritky. Která udeří letos?

Loni se Šafářová a Kvitová utkaly v semifinále, letos se mohou potkat až v souboji o titul. Loni se Šafářová a Kvitová utkaly v semifinále, letos se mohou potkat až v souboji o titul. autor: Reuters
Mezi největšími favoritkami legendárního turnaje jsou letos pravidelně jmenovány hned tři české ženy.

Londýn - Loni si české tenistky podmanily Wimbledon. V All England Clubu zářily kromě šampionky Petry Kvitové také semifinalistka Lucie Šafářová, čtvrtfinalistka Barbora Strýcová a osmifinalistka Tereza Smitková. A jak se zdá, rovněž letos budou hráčky z malé středoevropské země v epicentru dění.

Mezi největšími favoritkami legendárního turnaje jsou totiž letos pravidelně jmenovány hned tři české ženy. Petra Kvitová jako obhájkyně titulu a dvojnásobná šampionka je jistě samozřejmostí. Lucie Šafářová coby finalistka nedávného French Open ve výčtu kandidátek na největší úspěchy také nechybí.

Sledujte online reportáž z duelu Šafářová vs. Riskeová

A Karolína Plíšková, světová jedenáctka a finalistka přípravného podniku v Birminghamu, je podle mnohých černým koněm londýnského grandslamu.

Tignor: V semifinále budou Kvitová i Šafářová

České fanoušky čeká turnaj, na kterém se mohou dočkat velkých věcí. A to zejména v ženské dvouhře. Že bude Wimbledon patřit Češkám, koneckonců potvrdil ve svém očekávaném preview přední odborník renomovaného serveru tennis.com Steve Tignor.

Sledujte online reportáž z duelu Plíšková vs. Falconiová

Ten dopodrobna rozebral všechny čtyři čtvrtiny pavouka a z každé mu vyšla jedna semifinalistka. Podle jeho předpovědi by se v boji o finále měly utkat světová jednička Serena Williamsová s Lucií Šafářovou a obhájkyně Petra Kvitová s Němkou Angelique Kerberovou.

Ve finále se pak podle Tignora utkají tenistky, které ve Wimbledonu vítězí v posledních šesti letech, tedy s jedinou výjimkou. Serena Williamsová triumfovala na anglické trávě v letech 2009, 2010 a 2012, Petra Kvitová triumfovala v roce 2011 a 2014. Pouze před dvěma lety přerušila tuto hegemonii Francouzka Marion Bartoliová.

McEnroe vidí Kvitovou znovu ve finále

"Serena je podle mě největší favoritkou Wimbledonu. Za ní bych zmínil loňskou vítězku Petru Kvitovou a také Francouzku Alize Cornetovou, která Serenu loni vyřadila ve třetím kole. Rovněž Šafářová má dobré šance," nechal se slyšet legendární Američan John McEnroe, který sám na Wimbledonu triumfoval třikrát, v letech 1981, 1983 a 1984.

Podobnou predikci jako tennis.com udělali také na oficiálních stránkách WTA. I tam věří, že Petra Kvitová dosáhne na třetí wimbledonské finále kariéry. I tam ale míní, že v rozhodujícím utkání prohraje s královnou Serenou. Lucii Šafářové ale tamní odborníci nedávají velké šance a spíše favorizují Karolínu Plíškovou. Obě české hráčky se, pokud zvládnou úvodní kola, mohou potkat v prestižním národním osmifinále.

Do čtvrtfinále podle WTA postoupí Plíšková, ovšem tam podlehne Rusce Marii Šarapovové, která touží po zopakování jedenáct let starého triumfu. V Londýně tehdy vyhrála coby sedmnáctiletá dívenka, od té doby ale na úspěch ve Wimbledonu marně čeká.

Garber: Plíšková bude hodně nebezpečná

Spíše Plíškové než Šafářové si všímají také na americkém sportovním webu ESPN. Rodačku z Loun zde řadí hned za Angelique Kerberovou ve výčtu hráček, jež mohou konkurovat největším favoritkám Williamsové a Kvitové.

"Plíšková ukázala v Birminghamu, že se s trávou umí velmi rychle sžít. Češka neustále pokračuje ve svém rozletu a také v Londýně bude nebezpečná," poznamenal expert Greg Garber a naznačil tak, že česká tenistka konečně prolomí neúspěchy na grandslamech a poprvé se podívá mezi šestnáct nejlepších.

O tom, že Kvitová bude v All England Clubu zase velmi úspěšná, Garber nepochybuje. Dokonce ani s přihlédnutím k faktu, že světová dvojka letos na trávě nesehrála jediný přípravný zápas. Stejně to má i největší favoritka Williamsová.

"Na trávě je Kvitová vždycky hodně silná. Se svým výborným leváckým servisem má během posledních pěti let na Wimbledonu bilanci šestadvaceti vítězství a jen třech porážek," připomněl statistiku Garber.

reklama