reklama

Bolt na Julisce pálil z pistole, nechal se stíhat v limuzíně a střílel šípy

Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt. Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt. Foto: Milan Kammermayer
Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.

Praha - Jamajský sprinter Usain Bolt se zotavil z lehkého zranění z prvního závodu na Kajmanských ostrovech a cítí se připraven v Ostravě předvést kvalitní výkon, kterým by byl v závodě na 100 metrů čas pod deset sekund. Na Zlatou tretru se vrací poosmé, poprvé byl v České republice přesně před deseti lety.

Na tiskovou konferenci v Praze přišel v zelené teplákové soupravě a dostal tradiční startovní číslo se jménem. "Cítil jsem lehce zadní stehenní sval, ale byl jsem u lékaře a ten říkal, že není žádný problém. Já se cítím dobře, o dost lépe než před tím prvním startem. Dokonce jsem včera trénoval," prohlásil před zhruba stovkou zástupců médií.

Dostal pamětní medaili města Prahy, hlavního evropského města sportu 2016, ale také zlatou tenisovou raketu. Předvedl, jak stojí při příjmu podání, ale hned upozornil: "Jsem špatný tenista. Hrál jsem jednou jako kluk s kamarády z ulice, ale je dost možné, že tu raketu snad ani nikdy nepoužiju," přiznal s úsměvem.

Od jeho prvního startu v Ostravě uplynulo už deset let a čeká ho tam osmý start. "Za tu dobu jsem zestárl. Za to moc rád nejsem," řekl. "Jsem zkušenější a mám víc medailí, to je zase to dobré," doplnil s úsměvem. "Mám víc fanoušků, víc lidí mě zná, za to jsem docela rád," porovnal svou osobnost z let 2006 a 2016.

Přiznal, že se jeho kariéra chýlí ke konci, prý o to větší má motivaci uspět v Riu potřetí v řadě na olympiádě, ve hře je ještě mistrovství světa příští rok v Londýně. "Jsem v poslední části kariéry, to zcela jistě. Už běžím do cíle, jsem blízko," použil metaforu. "A jsem šťastný, že jsem měl takovou kariéru. Ale chystám se to uzavřít, jak nejlépe umím," řekl.

reklama