Utkání hvězd NBA vyhrál rekordním výsledkem výběr Západu

Podívejte se na to nejlepší ze Zápasu hvězd NBA
Skvělé pasy zase rozdával Stephane Curry, který takto vyzval ke skórování Jamese Hardena
Hodně byl vidět také LeBron James ...
... který celou All Star Game zahájil dvěma smečemi
Pau a Marc Gasol odstartovali All Star Game 2015 jako první bratři v historii
16. 2. 2015 8:07
V Utkání hvězd basketbalové NBA porazil tým Západní konference 163:158 soupeře z Východu.

New York - V Utkání hvězd basketbalové NBA porazil tým Západní konference 163:158 soupeře z Východu. V divoké přestřelce padlo v newyorské Madison Square Garden 321 bodů, což je nový rekord v historii těchto exhibičních zápasů, stejně jako 48 přesných trojek. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Russell Westbrook, jenž pomohl k vítězství Západu 41 body.

Westbrook, rozehrávač Oklahoma City Thunder, nastřílel 27 bodů v prvním poločase, což je také nový rekord. Celkově se 41 body zaostal o jediný bod za maximem Wilta Chamberlaina z roku 1962.

Výběr Západu vedl v průběhu utkání až o 20 bodů, přesto bylo čtyři minuty před koncem srovnáno. Poté trefil trojku James Harden, dva koše přidal Chris Paul a další trojkou dorazil soupeře Westbrook.

Nejlepší střelec probíhající sezony Harden nasbíral 29 bodů, osm doskoků a stejný počet asistencí. Východní konferenci vedl se 30 body LeBron James, který si pochvaloval, že se celý All Star víkend konal v newyorské Madison Square Garden: "Lepší už to nebude, než hrát v Garden před takovými fanoušky."

Poprvé od roku 1971 v Utkání hvězd nastoupilo sourozenecké duo. Španělští bratři Gasolové se utkali hned v úvodním rozskoku, v němž starší Pau v dresu Východu porazil Marca.

Všech 24 hráčů, kteří zasáhli do hry, dokázalo skórovat.