Úvodní časovku na Dauphiné vyhrál Froome, Bárta 11.

8. 6. 2014 20:48
Chris Froome ze stáje Sky vyhrál úvodní etapu závodu Critérium du Dauphiné.
Chris Froome
Chris Froome | Foto: Reuters

Praha - Ve velkém stylu začal cyklistický závod Critérium du Dauphiné obhájce loňského vítězství Chris Froome ze stáje Sky. Úvodní etapu, jíž byla přes deset kilometrů dlouhá časovka, vyhrál s náskokem osmi sekund před druhým Albertem Contadorem, který vedl skupinu pronásledovatelů.

Mezi nimi byli i čeští závodníci. Jan Bárta dojel jedenáctý se ztrátou 13 vteřin, Leopold König na 21. místě nabral manko 17 vteřin.

Bárta byl zhruba v půlce trati po jediném stoupání průběžně druhý a chtěl zaútočit na pódium, ovšem nakonec to nestačilo.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 1. etapa (časovka 10,4 km):

1. Froome (Brit./Sky) 13:13, 2. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) -8, 3. Jungels (Luc./Trek) -9, 4. Talansky (USA/Garmin), 5. Kelderman (Niz./Belkin) oba -11, 6. Boom (Niz./Belkin) -12, ...11. Bárta -13, 21. König (oba ČR/NetApp) -17, 70. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -41, 146. Paďour (ČR/NetApp) -1:19.