reklama

Už popatnácté. Podvinný mlýn opět ovládnou drsní hoši a krásné dívky

Zleva: Toni Milanovič a Ondřej "Spejbl" Hutník. Zleva: Toni Milanovič a Ondřej "Spejbl" Hutník. autor: Filip Škeřík
Dnes večer se v Praze v hale Sparty na Podvinném mlýně uskuteční od 18:00 hodin už patnácté pokračování nejprestižnější tuzemské série bojových sportů Heroes Gate 15. A fanoušci se mají rozhodně nač těšit!

Praha – Nejpopulárnější série galavečerů bojových sportů v Česku napíše dnes večer už svůj patnáctý díl – tradiční podzimní Heroes Gate je zde. A i tentokrát se bude nač dívat. Řeč není jen o krásných dívkách, ale především o bojovnících.

Organizátoři Pavel Touš a Ladislav Kutil vsadili na osvědčená jména, ale i nováčky. Ne snad neznámé tváře, ale...

Nováčkem v ringu bude trenér Jirkovský

...Celý program otevře Lukáš "Masta" Jirkovský, šestatřicetiletý fotograf, příležitostný malíř a především špičkový trenér, který ve svém X-Gymu vede mimo jiné Jirku Apeltauera, nebo Vladimíra Říhu. Oba se na Heroes Gate 15 také představí.

Ale zpět k Jirkovskému. Ten ač především trenér thajského boxu a kick-boxu se představí při své premiéře mezi šestnácti provazy při plno-kontaktním souboji coby klasický boxer. "Všechno se tak nějak seběhlo, že nakonec budu boxovat. I když jsem měl mít zápas daleko dříve a na menší akci. Ale lidé to dle ohlasů chtějí vidět, tak to dostanou," řekl Aktuálně.cz Jirkovský.

Ten kvůli zápasu shodil ze 130 kilogramů v dubnu na současných 104. "A mohl jsem ještě více, ale můj soupeř má kolem 110 kilo, tak trenér Míra Pek nechtěl, abych byl o tolik lehčí. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Chci vyhrát, ale důležitější jsou pro mě výkony mých svěřenců, oni budují svoje kariéry, ne já," vysvětluje.

Masta chce ukázat, že boxovat umí

Vzápětí dodává: "Původně jsem chtěl mít jen nějakou motivaci do hubnutí, nakonec jsem na hlavní kartě Heroes Gate. Vím, že lidi přijdou i proto, aby mě viděli padnout. Tu radost jim udělat nechci. I když moje kvality by měli hodnotit především dle mých svěřenců. Pokud ke mně chce přijít někdo trénovat, je důležité, jak mi jde toto, ne jak umím sám boxovat."

A jeho profese mu skutečně jde. Jak Říha, který se také představí coby boxer, tak i Apeltauer – v zápase dle pravidel thajského boxu – budou chtít jeho slova potvrdit a proti soupeřům z Gruzie, potažmo Chorvatska budou mírnými favority. Především druhého jmenovaného ale čeká těžká a tvrdá zkouška.

Dalším téměř nováčkem je Martin Šolc. Elitní český bojovník MMA ve váze do 93 kg se na HG představil naposledy před třemi lety. Nyní jej čeká zajímavá výzva v osobě dalšího soupeře z Balkánu – Ivana Brkljacy, která dle serveru sherdog.com oficiální bilanci 4 výhry a 2 porážky. A všechny triumfy si připsal před limitem.

Hutník se postaví skvělému Chorvatovi

Velkou výzvu před sebou má také už legenda české a evropské scény K-1 Ondřej "Spejbl" Hutník. Tomu se konečně postaví Chorvat Toni Milanovič, několikanásobný amatérský mistr světa a bijec se skvělou profesionální bilancí 29 výher a 7 porážek. Oba rivalové se měli utkat už na HG s pořadovým číslem 14, námluvy tehdy ale nevyšly.

Vrchol celého večera, na kterém nebude pochopitelně chybět ani Tolja Hunanyan – tentokrát hájící svoji pětizápasovou neporazitelnost mezi klasickými boxer, obstarají ve váze od 70 kg dle pravidel Martin Gaňo z K.T.S.O. Praha vedeného zkušeným Janem Vávrou a liberecký Piotr Nakonechny.

Sečteno, podtrženo, kdo bude dnes od 18:00 hodin na Podviňáku chybět, jako kdyby ve světě bojových sportů neexistoval. Programem bude tradičně provázet charismatický Michal Frabša, chybět by neměla ani tradiční charitativní dražba výtvorů dětí z vybraného dětského domova.

Poslední vstupenky za 499 Kč jsou k dostání v síti tickestream.

reklama