Uzdravený Ondra další medaili ve Světovém poháru nezískal

5. 5. 2019 9:51
Sportovní lezec Adam Ondra se po nucené pauze kvůli nemoci nedostal na čtvrtém letošním Světovém poháru do finále boulderingu a poprvé letos neproměnil start v zisk medaile. V čínském Wu-ťiangu obsadil v semifinále 14. místo a přijde o vedení v průběžném pořadí seriálu. V pátečním lezení na rychlost postoupil Jan Kříž do čtvrtfinále a obsadil konečné sedmé místo. Šestadvacetiletý rodák z Brna Ondra, sběratel medailí z mistrovství světa i nově přelezených cest v přírodě, zahájil sezonu vítězstvím ve švýcarském Meringenu. Pak byl druhý v Moskvě, ale po návratu onemocněl a minulý závod v jiném čínském městě Čchung-čching vynechal. Vítězství v neděli slavil Japonec Tomoa Narsaki.