V biatlonovém sprintu dojel v desítce jen Šlesingr

17. 1. 2015 15:44
Pouze Michal Šlesingr si z českých reprezentantů v závodě Světového poháru biatlonistů v německém Ruhpoldingu vybojoval pozici v první desítce výsledkové listiny.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: Eduard Erben

Ruhpolding - Pouze Michal Šlesingr si z českých reprezentantů v závodě Světového poháru biatlonistů v německém Ruhpoldingu vybojoval pozici v první desítce výsledkové listiny, když skončil desátý a na stejnou příčku se posunul i v průběžném bodování celého seriálu.

Zvítězil Nor Johannes Bö před dvojicí domácích závodníků Simon Schempp a Arnd Peiffer.

"Pro Michala je to skvělé umístění v Top 10 a zase se posunul výš v seriálu, takže určitě pochvala," hodnotil v rozhovoru pro Českou televizi výkon nejlepšího českého biatlonisty šéftrenér Ondřej Rybář.

Ondřej Moravec bral 13. místo, Jaroslav Soukup až 31. a Michal Krčmář 44. příčku.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Závod ovlivnilo hodně počasí, kvůli sněžení odstartovala většina favoritů až v druhé polovině startovního pole. ale Nor Johannes Bö, který měl startovní číslo 25 nedal ostatním velkým jménům šanci. Na ležce i stojce střílel čistě a běžecký čas měl suverénně nejrychlejší. Po dojezdu do cíle měl průběžné více jak minutový náskok.

Co se týče Čechů jako první závod zahájil Jaroslav Soukup, který poprvé vyčistil všechny terče a až do druhé střelby bojoval o první pětku. Na stojce ale třikrát chyboval a pořadím se propadl.

Ondřej Moravec si "vybral" opačný postup. Vleže minul dva terče a skvělou stojkou pak doháněl, co se dá. Na dohled Top 10 se dostal jen díky skvělému běhu v posledním kole.

Šlesingr zastřílel ze všech českých reprezentantů nejlépe jen s jednou chybou na ležce a dovezl se do první desítky. Krčmář minul dva terče a musel se spokojit s první padesátkou.

"Musím říct, že jsem naštvaný hlavně na Jardu Soukupa. Pokazit si dobré umístění na stojce při takovýhle podmínkách, to se prostě nesmí stávat," přiznal po závodě Rybář.

Bö ukázal extratřídu i tím, že před druhým Simonem Schemppem z Německa vyhrál o 24,5 sekundy. Třetí skončil další domácí biatlonista Arnd Peiffer, který už na vítěze ztratil skoro minutu