reklama

V Brně bude příští rok olympiáda dětí a mládeže

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: ČOV/flickr.com
Smlouvu o jejím pořádání dnes v Brně slavnostně podepsali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Brno  - Do Brna zavítají příští rok Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže. Uskuteční se od 24. do 28. června ve 23 sportech za účasti téměř 3800 startujících. Smlouvu o jejich pořádání dnes v Brně slavnostně podepsali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Do jihomoravské metropole zavítá tato akce po dvanácti letech. Poprvé v historii letních olympiád se bude soutěžit v synchronizovaném plavání a do programu se vrátí dráhová cyklistika, sportovní a moderní gymnastika.

"Jsme moc pyšní na tuto akci, která patří k nejdůležitějším projektům Českého olympijského výboru. Je zaměřena na špičkové sportovce ve své kategorii, kteří se stávají pro své vrstevníky vzory," uvedl Kejval.

Srdcem olympiády bude vesnice situovaná v areálu Vysokého učení technického v Králově Poli. Téměř polovina sportovišť bude do deseti minut dostupná pěšky.

Poprvé se letní olympiáda uskutečnila v roce 2003 v Pardubicích. Brno naváže na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se letos v lednu konala v Ústeckém kraji

reklama