reklama

V Curychu foukalo, čekal i překážkář Brož

ME v atletice 2014: Thomas van der Plaetsen, tyčka ME v atletice 2014: Thomas van der Plaetsen, tyčka autor: Reuters
Větrná bouře nad Curychem narušila mistrovství Evropy v atletice

Curych - Větrná bouře nad Curychem narušila mistrovství Evropy v atletice. Dnešní odpolední program byl kvůli bezpečnosti závodníků i diváků o hodinu odložen a začalo se až krátce před 19. hodinou.

Jako první se měli postavit v 17:55 na tartan stadionu Letzigrund semifinalisté závodu na 400 metrů překážek včetně českého reprezentanta Michala Brože, krátce po nich měli házet oštěpem desetibojaři. Jenomže ti kvůli větru už museli přerušit osmou disciplínu, skok o tyči.

Ani dopoledne atletům počasí nepřálo, často velmi silně pršelo a teplota se pohybovala mezi 13 a 15 stupni Celsia. Nad Curychem se sice ukázalo v poslední hodině sluníčko, ale zároveň značně zesílil vítr. Ten by podle předpovědi měl do hodiny ustat.

Brož podobnou zkušenost pocítil poprvé v kariéře. Rozcvičoval se snad tři hodiny. "Ani pořadatelé sami nevěděli, kdy poběžíme, takže to byl docela bordel," vykládal překážkář. "Pět minut předtím, než jsme po padesáti minutách ve svolavatelně čekali, tak nám řekli, že poběžíme až za 45 minut. To mě docela vyděsilo," dodal.

A vítr pocítil doslova na vlastní kůži. Při přípravné masáži totiž odletěl vinou větru stan a Brož se ocitl rázem v hledáčku fotoaparátů. "Protože jsem tam ležel nahej, tak si mě všichni fotili. Bylo to celý takový komický," smál se.

Předpověď je ale nepříznivá i na další dva dny, počasí by se mělo zlepšit až o víkendu.

reklama