reklama

V den Velké pardubické měli dva koně pozitivní testy na doping

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Dva z osmi vzorků odebraných o víkendu, kdy se konala 125. Velká pardubická, byly údajně pozitivní.

Praha - Dva z osmi vzorků odebraných o víkendu, kdy se konala 125. Velká pardubická, byly údajně pozitivní. Teoreticky může jít i o vítěze slavné steeplechase Nikase nebo druhého Ribelina, kteří podstoupili dopingové testy. Informaci ve středu přinesl internetový server Fitmin a Turf Magazín.

Jockey Club se jako nejvyšší autorita turfu v České republice k případu prozatím nechce vyjadřovat. "Jsou to nepodložené informace," řekla ČTK Martina Krejčí ze sekretariátu Jockey Clubu ČR s tím, že v pátek bude zveřejněno prohlášení.

Podobně reagoval trenér Stanislav Popelka, který Nikase připravuje ve stáji Srdéčko ve Hvozdu na Olomoucku. ČTK řekl, že se nesmí vyjadřovat.

Ze zápisu z 11. října vyplývá, že na doping šli tři koně z menších dostihů (Arcione, Charme Look a Quatiki) a tři z Velké pardubické - vítězný Nikas, druhý Ribelino a devátý Templář. V sobotu o den dříve byli testováni Čáriray a Polyante.

Podle dostihového řádu budou nyní následovat analýzy B vzorků, pokud se majitelé tohoto práva nevzdají, přičemž testy se uskutečňují v zahraničí.

Pokud se doping prokáže, bude případ řešit Pořádková komise Jockey Clubu a hříšníkům hrozí diskvalifikace. Ta nedávno postihla klisnu Sky Arrow, která měla pozitivní test po rovinovém dostihu v Mostě. Jejímu trenérovi Josefu Vymazalovi uložila komise sankci odnětí trenérské licence na deset měsíců.

reklama