reklama

Jediné české vítězství. V Ostravě prohrály i obhájkyně Sluková s Hermannovou

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková autor: Red Bull Content Pool, Max Mauthner
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková nečekaně prohrály na úvod turnaje Světového okruhu v Ostravě. Obhájkyně titulu a nejvýše nasazené podlehly Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 na sety a další účast v turnaji budou zachraňovat v pátek dopoledne proti švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová.

Své zápasy prohrály také Martina Bonnerová s Martinou Maixnerova i Michaela Kubičíková s Michalou, Kvapilovou. V soutěži mužů na své soupeře nestačili Jan Dumek s Václavem Berčíkem, první českou výhru zaznamenali až Ondřej Perušič a David Schweiner.

Osmí nasazení Perušič se Schweinerem se v duelu s americkým párem Billy Allen, Stafford Slick radovali v tie-breaku, v němž zvítězili 15:11. V pátek se utkají o první místo ve skupině s lotyšskou dvojicí Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedinš.

Marcel Mysliveček a Martin Pihera narazili na favorizované Nory Anderse Mola a Christiana Söruma a světové jedničky příliš nepotrápili. "Norové hrají fantasticky, my zatím tak fantasticky nehrajeme. Udělali jsme ale maximum a až na pár chyb jsme, myslím, předvedli slušný výkon," řekl Mysliveček. "Tohle je jiná liga," dodal Pihera.

Hermannová s Nausch Slukovou porazily Ukrajinky nedávno v čínském Ťin-ťiangu bez větších problémů, ale v Ostravě od začátku ztrácely. Oba sety skončily shodně 18:21. "Hůř jsme začít nemohly," uvedla po utkání Hermannová.

Právě na Hermannovou se soupeřky zaměřily v obraně. České hráčce se nedařilo na bloku a od začátku ani v útoku. "Nepřinesla jsem na hřiště, co bych mohla. Párkrát jsem zkazila, nechala se tím stáhnout a nepřivolala svoji agresivní hru, kterou umím. Nejsem ani trošku spokojená, co tam bylo," řekla Hermannová v České televizi.

"Holky ukrajinský mě tak trochu vynechaly ze hry. Na servisu jsem nepřinesla tolik bodů a v obraně jsem si nesáhla," komentovala utkání Nausch Sluková.

Zápas s Betschartovou a Hüberliová se bude hrát v pátek od 9:50 a půjde o všechno. Výhra českému páru zajistí postup do play off, v případě prohry skončí. "Musíme postavit lepší obranu a stabilnější sideout, ale hlavně obranu. V té jsme nebyly schopné se společně postavit, abychom je mohly zatlačit a pomoct si bodovkou," řekla Nausch Sluková.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži:

Skupina A: Mol, Sörum (1-Nor.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (13, 14).

Skupina C: Krasilnikov, Stojanovskij (3-Rus.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (18, 12).

Skupina H: Perušič, Schweiner (8-ČR) - Allen, Slick (25-USA) 2:1 (17, -19, 11), Perušič, Schweiner - Samoilovs, Šmedinš (9-Lot.) 2:0 (13, 18).

Ženy:

Skupina A: Luninová, Samodajová (32-Ukr.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (18, 18).

Skupina B: Bansleyová, Wilkersonová (2-Kan.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (10, 13).

Skupina C: Ana Patrícia, Rebecca (3-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) 2:0 (14, 16).

reklama