reklama

V Ostravě poběží také sprinterští mistři světa Gatlin a Gulijev

Justin Gatlin Justin Gatlin autor: Reuters
Letošní 57. ročník největšího domácího atletického závodu se v Ostravě uskuteční 13. června.

Ostrava - Americký sprinter a úřadující mistr světa na stovce Justin Gatlin je další hvězdou mítinku Zlatá tretra Ostrava. Na dvoustovce pak poběží rovněž úřadující šampion z Londýna Ramil Gulijev. Letošní 57. ročník největšího domácího atletického závodu se v Ostravě uskuteční 13. června.

Gatlin bude na Tretře startovat už potřetí, v šestatřiceti letech do Ostravy přijede stále ve výborné formě jako vítěz loňského mistrovství světa. Při svém dřívějším startu na stovce zaběhl čas 9,86, ale s výkony pod deset sekund bude mít na severní Moravě v poli soupeřů další protivníky: Francouze Christophea Lemaitreho, Bena Meitého z Pobřeží slonoviny, Brita Adama Gemiliho a Jihoafričana Akaniho Simbineho.

"Těším se na návrat do Ostravy. Mám svůj plán na tento rok a jeho součástí je nabídnout vašim skvělým divákům velkou show," uvedl Gatlin v tiskové zprávě. Rodák z Brooklynu už v roce 2004 vyhrál stovku na olympijských hrách v Aténách, o dva roky nato měl však pozitivní dopingový nález a čtyři roky nesměl závodit, přičemž přišel i o světový rekord 9,77.

Také Gulijev, ázerbájdžánský sprinter reprezentující Turecko, na loňském šampionátu v Londýně vybojoval zlato a rozšířil výčet aktuálních mistrů světa ve startovních listinách Zlaté tretry na jedenáct. "Moje úloha je jasná: vyhrát a zaběhnout pod 20 sekund," vzkázal Gulijev, proti kterému na trati poběží letošní lídr tabulek Clarence Munyai (19,69) či jeho jihoafrický krajan Anaso Jobodwana.

lrm gi

reklama