reklama

V Rakousku jsou zklamaní, hvězda Kvitová se odhlásila

Petra Kvitová. Petra Kvitová. autor: Reuters
Podle kouče bude Kvitová hrát až v srpnu v Torontu

Bad Gastein - Čerstvá vítězka Wimbledonu Petra Kvitová se odhlásila z turnaje WTA v Bad Gasteinu, který začne v pondělí. Jednadvacetiletá tenistka dohrávala na londýnské trávě s problémy s levým stehenním svalem.

Pořadatelé rakouského turnaje oznámili, že se Kvitová kvůli zranění odhlásila.

"Chápu její rozhodnutí, po titulu ve Wimbledonu se jí ze dne na den změnil život. Nabízeli jsme jí až středeční start a nejlepší možnou péči, ale nedá se nic dělat. Pro nás i pro fanoušky je to samozřejmě škoda," řekla ředitelka turnaje Sandra Reichelová.

Čtěte také:

Marketingový hit. O Kvitovou se perou věhlasné firmy
Netradiční dárek pro Kvitovou. Píseň od Rudy z Ostravy
Kvitová jako Komenský. Fulnek jí dá čestné občanství

Kvitová má po vítězství na trávě v All England Clubu nabitý program. Ve čtvrtek ji přijme prezident republiky a v pátek má slavnostní přivítání v rodném Fulneku. "Petřin nabitý program s tím ale nesouvisí, není fit," řekl v pondělí kouč David Kotyza.

Letošní vítězka čtyř turnajů a světová sedmička by se měla připravit na americkou sérii turnajů, která vyvrcholí posledním grandslamem sezony US Open. "Vypadá to, že bude hrát až v Torontu na začátku srpna," naznačil Kotyza, kdy se Kvitová vrátí na kurty.

Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Prohlédněte zde

reklama