Plíšková otáčela proti Slovence, Vaidišová dohrála v Číně v prvním kole

Aktualizováno 13. 10. 2015 11:27
Česká tenistka a bývalá světová sedmička Nicole Vaidišová po vyhrané kvalifikaci v čínském Tchien-ťin dohrála v prvním kole. S domácí hráčkou Tuan Jing-jing prohrála dvakrát 3:6. Naopak Karolína Plíšková, která stále ještě usiluje o Turnaj mistryň, v prvním kole porazila Slovenku Kristínu Kučovou 3:6, 6:3, 7:5.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Tchien-ťin - Karolína Plíšková začala poslední fázi boje o Turnaj mistryň vítězně. Česká tenistka ve vyrovnaném federálním souboji na turnaji v Tchien-ťinu za více než dvě hodiny porazila Slovenku Kristínu Kučovou 3:6, 6:3, 7:5.

V druhém kole čeká aktuální světovou patnáctku Polka Magda Linetteová, kterou ze čtyř dosavadních vzájemných duelů třikrát porazila. Na tvrdém povrchu se ale naposledy utkaly v roce 2012.

Na témže turnaji překvapivě dohrála také Flavia Pennettaová, jež podobně jako Lucie Šafářová a Plíšková usiluje o Turnaj mistryň. S až 414. hráčkou žebříčku Ljudmilou Kyčenokovou prohrála nasazená jednička hladce 3:6, 5:7, a tudíž tento týden aktuálně osmá hráčka kvalifikačního žebříčku body nepřidá.

Plíšková se trápila

Světová patnáctka Plíšková se v utkání s Kučovou, až 170. hráčkou žebříčku WTA, trápila a často chybovala. Slovenku ale porazila i potřetí v kariéře, pokaždé ve třech setech. V této sezoně Plíšková vyhrála 17 z 24 třísetových duelů.

Vítězka turnaje WTA z Prahy Plíšková má stále naději na Turnaj mistryň. V boji o cestu do Singapuru pro osmičku nejlepších hráček sezony je aktuálně jedenáctá a v Tchien-ťin si podle WTA bodově pomůže jen v případě postupu do semifinále.

O pět volných míst na Turnaj mistryň usiluje deset tenistek. Mezi nimi jsou vedle Plíškové i další dvě Češky: nyní čtvrtá v pořadí Petra Kvitová, která tento týden nehraje žádný turnaj, a sedmá Lucie Šafářová, jež se v Linci vrací na turnaje po nemoci.

Vaidišová čeká na druhou výhru na okruhu

V čínském Tchien-ťin dohrála v prvním kole jiná Češka Nicole Vaidišová. Bývalá světová sedmička po úspěšné tříkolové kvalifikaci nestačila na úvod hlavní soutěže na domácí hráčku Tuan Jing-jing a prohrála dvakrát 3:6.

Šestadvacetiletá Vaidišová, která se vloni vrátila k tenisu, se v úterý v Číně představila na letošním okruhu WTA potřetí v hlavní soutěži. V mexickém Monterrey v březnu vypadla rovněž v 1. kole a následně v Miami se jí povedlo jednou vyhrát.

Momentálně 270. tenistka pořadí WTA pak v kvalifikacích neuspěla v červenci Bukurešti a koncem září v Soulu.

Tenisový turnaj žen v čínském Tchien-ťin (tvrdý povrch, dotace 500.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Tuan Jing-jing (Čína) - Vaidišová (ČR) 6:3, 6:3, Koviničová (Č. Hora) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:4, 6:1, Babosová (Maď.) - Kudrjavcevová (Rus.) 6:0, 6:1, L. Kičenoková (Ukr.) - Pennettaová (1-It.) 6:3, 7:5, Jovanovská (Srb.) - Džábirová (Tun.) 6:7 (1:7), 7:6 (7:4), 6:1, Karolína Plíšková (3-ČR) - Kučová (SR) 3:6, 6:3, 7:5, U. Radwaňská (Pol.) - N. Kičenoková (Ukr.) 6:4, 6:0.