Vaidišová po velkém boji v Curychu skončila

janc
20. 10. 2007 18:20
Vaidišovou vyřadila světová jednička Heninová

Curych - Česká tenisová jednička Nicole Vaidišová nedokázala porazit tenisovou jedničku světovou - Justine Heninovou, a s turnajem v Curychu se rozloučila.

Semifinálové utkání trvalo dvě hodiny a osmnáct minut a k vidění byl opravdu skvělý, vyrovnaný tenis.

Vaidišová vstoupila do zápasu velmi dobře, přesnými údery měla v první hře navrch a vůbec poprvé ve své kariéře dokázala vzít Belgičance set - 6:3.

Justine Heninová se však nenechala snahou mladou Češky rozhodit a stejným poměrem si vzala druhou sadu zpět. Ve třetím dějství měla světová jednička za stavu 5:3 mečbol, ale neproměnila jej.

Dále čtěte:

Vaidišová ucítila šanci a srovnala stav rozhodujícího setu na 5:5. Jenže následující hru Češka při svém vlastním servisu prohrála a zkušená Heninová dovedla zápas do vítězného konce.

Ve finále se Belgičanka utká se utká s Francouzkou Tatianou Golovinovou, která v semifinále nenasazených hráček s přehledem porazila Francescu Schiavoneovou za 76 minut 6:0, 6:4.

O tom, že se Vaidišové vrací pohoda z doby před nemocí (mononukleóza), svědčí i fakt, že si v předchozích kole v Curychu poradila dokonce se světovou trojkou Srbkou Jelenou Jankovičovou (6:4, 6:4) a ukrajinskou modelkou Alonu Bondarenkovou (6:1, 6:4)