Vaidišová s Šafářovou v Dubaji vypadly, Štěpánek vyhrál

27. 2. 2008 21:32
České tenistky se v Dubaji rozloučily ve 2. kole
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Dubaj - Druhé kolo znamenalo pro české tenistky na turnaji v Dubaji konečnou. Lucie Šafářová nestačila na Světlanu Kuzněcovovou, Nicole Vaidišovou vyřadila Srbka Ivanovičová.

Česká jednička udržela proti turnajové trojce krok jen v prvním setu, ve kterém podlehla 4:6, druhá sada už byla jasnou záležitostí pro dvacetiletou rodačku z Bělehradu.

Lucie Šafářová se se štědře dotovaným turnajem musela rozloučit po prohře s druhou nasazenou Světlanou Kuzněcovovou, proti níž uhrála pouhé tři gamy.

Ruská favoritka vstoupila do zápasu podle očekávání. Hned od úvodních výměn si vytvořila převahu, kterou zúročila v brzký brejk. Zřejmě klíčový moment nastal při čtvrté hře, kdy si brněnská rodačka vytvořila několik příležitostí k vyrovnání na 2:2.

Jenže neuspěla a od té doby nastartovaná Kuzněcovová dominovala. První set ovládla v poměru 6:1. Druhá sada nabídla ze začátku vyrovnaný souboj, který se však zlomil v šestém gamu. Šafářová opět ztratila servis a pustila soupeřku do vedení 4:2.

Třetí hráčka světa totéž zopakovala o chvíli později, tehdy se však jednalo už o mečbol. Proměnila hned první možnost a za necelou hodinu se mohla radovat z postupu do čtvrtfinále.

Naopak česká hráčka nenavázala na loňský jediný vzájemný zápas z Paříže, kdy Kuzněcovovou porazila. Nyní ji od začátku sezony trápí zranění, což se na jejím projevu ukázalo i ve středu. Navíc často chybovala, poslední míček, který skončil v síti, to jen potvrdil.

Štěpánek v Memphisu uspěl

V dobrých výkonech na tvrdých površích v zámoří naopak pokračuje Radek Štěpánek. Nasazená čtyřka ve druhém kole turnaje v Memphisu zdolala Francouze Serru ve třech setech.

Český tenista si připsal díky výhře v tie-breaku 8:6 zisk první sady, pak ale polevil a Francouz poměrně snadno vyrovnal. Ve třetím setu Štěpánek dokázal dvakrát získat podání svého soupeře, zatímco svůj servis ztratil pouze jednou a nakonec se po více než dvouapůlhodinové bitvě radoval z postupu do třetího kola.

Lucie Šafářová - Světlana Kuzněcovová 1:6, 2:6, Nicole Vaidišová - Ana Ivanovičová 4:6, 0:6.

Radek Štěpánek - Florent Serra 7:6 (8:6), 2:6, 7:5.