reklama

Vaidišová v Číně prošla kvalifikací, potřetí si zahraje proti elitě

Nicole Vaidišová. Nicole Vaidišová. autor: Milan Kammermayer
Česká tenistka si zahraje potřetí po svém comebacku na turnaji WTA. V čínskem Tianjinu prošla kvalifikací.

Praha - Nicole Vaidišová je po nepříjemném zranění kotníku znovu ve hře. Česká tenistka v čínském Tianjinu vyhrála třetí zápas po sobě, prošla kvalifikací a potřetí po svém loňském comebacku si zahraje v hlavní části turnaji WTA.

Šestadvacetiletá Češka v boji o postup do prvního kola postupně porazila 424. hráčku světa Chantal Škamlovou ze Slovenska, domácí 191. tenistku žebříčku Šuaj Žang a v pondělí ráno středoevropského času přehrála po setech 6:1, 5:7 a 6:4 i Japonku Hiroki Kuwataovou, 207. hráčku rankingu. 

Bývalá světová sedmička se teď může těšit na atraktivní soupeřku, v prvním kole může potkat třeba Italku Flavii Pennettaovou či Polku Agnieszku Radwaňskou.

Vaidišová se do kvalifikace na turnaj WTA pustila letos počtvrté a podruhé uspěla. V únovu v Monterrey skončila v prvním kola na rakety Srbky Any Ivanovičové. Jejím nejlepším počinem po návratu je ale březnový podnik v Miami, kde startovala na divokou kartu a v prvním kole přehrála Maďarku Timeu Babosovou, aby ve druhém zápase sebrala set světové dvojce Simoně Halepové z Rumunska.

Od srpna odehrála momentálně 269. tenistka světového žebříčku pouze jediný zápas, v Tianjinu si ale zahraje už čtvrtý duel za sebou.

reklama