Vaidišová vyřadila obhájkyni titulu Mauresmovou!

SportPlus, maj, roj
3. 7. 2007 17:35
Česká tenistka šokovala postupem do čtvrtfinále
Nicole Vaidišová během zápasu proti Francouzce Amélii Mauresmové v osmifinále Wimbledonu | Foto: Reuters

Londýn - Česká tenisová jednička Nicole Vaidišová postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu, když v úterý porazila obhájkyni loňského titulu Amélii Mauresmovou z Francie.

Potvrdila tak, že se jí na bývalou světovou jedničku velmi daří. Zdolala ji ve všech posledních třech vzájemných zápasech a vždy se jednalo o třísetovou bitvu.

Rodačku z Norimberka čeká v boji o postup do finále finálistka letošního Roland Garros, Ana Ivanovičová ze Srbska.

• 8. den Wimbledonu: Vaidišová vyzve šampionku - čtěte ZDE

Osmnmáctiletá Vaidišová nezačala zápas ideálně. Byla na ní vidět nervozita z možnosti postoupit poprvé v kariéře do čtvrtfinále na kurtech All England Clubu. Naštěstí pro ni i její soupeřka kupila chybu za chybou, a to překvapivě při vlastním podání. Poté přišla dešťová přeháňka, která vyhnala tenistky z kurtu za stavu 4:2 pro Amélii Mauresmovou.

Po krátké přestávce se ale Vaidišová vrátila do zápasu výborně. V poslední možné chvílí vzala Francouzce podání a vyrovnala na 5:5. Následovaly poté krátké hry, v nichž si Vaidišová i Mauesmová udržely hladce podání a o vítězce prvního setu musel rozhodnout tiebreak.

• on-line všechny zápasy z Wimbledonu sledujte ZDE

Zkrácenou hru začala lépe čtvrtá nasazená tenistka z Francie. Ujala se vedení 3:0 a s Nicole Vaidišovou to vypadalo bledě. Díky několika riskantním úderům se však vrátila do hry. To samé zopakovala v konci tiebreaku. Odvrátila tři setboly Mauresmové a zkrácenou hru získala v poměru 8:6.

Převaha české tenistky z konce první sady byla vidět i na začátku druhého setu. Její údery byly přesnější, dokonce se úspěšně tlačila na síť, což jsme u ní vídali málokdy. Naopak obhájkyně loňského vítězství Mauresmová byla psychicky dole a některé míčky ani nedobíhala.

Při vedení 1:0 si vytvořila Vaidišová dva brejkboly, jež však nevyužila. Sama poté neudržela podání a za stavu 4:2 se opakoval tentýž moment jako v prvním setu - déšť.

Také dnes už ve Wimbledonu pršelo
Také dnes už ve Wimbledonu pršelo | Foto: Reuters

Ani tato pauza netrvala dlouho, po zhruba dvaceti minutách se obě hráčky vrátily na kurt. Sotva co odehrály dvanáct míčků, už se znovu zatáhl kurt a diváci zklamaně vytáhli deštníky.

Po hodině se už nad Wimbledonem rozsvítilo sluníčko, ale tentokráte už Vaidišová nestačila reagovat. Mauresmová podávala na vítězství v druhém setu, pomohla si výborným servisem, a sadu tak získala v poměru 6:4.

Zápas se musel rozhodnout až v dalším setu. Jeho začátek sice nekomplikoval déšť, ale tentokráte začal ostře foukat vítr. Také kvůli tomu měla Vaidišová problémy při vlastním servisu, podání však udržela a šla do vedení. Hned nato si vytvořila dva brejkboly, z nichž hned první proměnila.

Obhájkyně loňského titulu kazila i nadále, za stavu 3:0 pro Vaidišovou měla opět problémy. Poslechlo jí však první podání, díky esu odvrátila ztrátu druhého servisu. Zápas vrcholil, a to se také projevilo na atmosféře. Centrkurt se v posledních minutách třetí sady zaplnil do posledního místa, aby sledoval převahu Nicole Vaidišové nad čtvrtou nasazenou Mauresmovou.

Další hru totiž už Francouzka nezvládla, ztratila nervy a česká tenistka se dostala do vedení 5:1. Při svém podání pak nezaváhala a po 140 minutách se mohla radovat z postupu. Nicole Vaidišová je mezi nejlepšími osmi tenistkami Wimbledonu!

Soupeřka pro čtvrtfinále vzešla pro rodačku z Norimberku ze souboje Ivanovičová - Petrovová, který vyhrá srbská tenistka, 6:1, 2:6 a 6:4.

Jankovičová dohrála. Postupuje Bartoliová

Francouzka Marion Bartoliová překvapivě vyřadila v osmifinále Wimbledonu třetí hráčku světa Jelenu Jankovičovou  3:6, 7:5 a 6:3. Francouzská tenistka se ve čtvrtfinále utká s nizozemskou hráčkou s českými kořeny Michaelou Krajicekovou.

Ze souboje dvou hráček, které se představili i na letošním turnaji v Praze tak vzejde poměrně překvpivá semifinalistka.

Výsledky:.
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Davyděnko (6-Rus.) - Monfils (Fr.) 6:3, 7:5, 6:3, Hewitt (16-Austr.) - Caňas (22-Arg.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.
Osmifinále:
Ferrero (20-Šp.) - Tipsarevič (Srb.) 7:5, 6:3, 7:6 (7:5).
Osmifinále - ženy:
Vaidišová (14-ČR) - Mauresmová (4-Fr.) 7:6 (8:6), 4:6, 6:1
, Kuzněcovová (5-Rus.) - Paszeková 6:3, 6:2, Kuzněcovová (5-Rus.) - Paszeková (Rak.) 6:3, 6:2, Ivanovičová (6 - Srb. - Petrovová (11-Rus) 6:1, 2:6, 6:4, Bartoliová (18- Fra) - Jankovičová (3 - Srb) 3:6, 7:5, 6:3.

Čtyřhra - 2. kolo:
Mirzaová, Peerová (16-Ind./Izr.) - Szavayová, Uhlířová (Maď./ČR) 6:4, 6:3, Krajiceková, A. Radwaňská (Niz./Pol.) - Hlaváčková, Klöselová (ČR/Něm.) 6:3, 6:3.