Vakoč dospurtoval v Katalánsku čtvrtý, Valverde si upevnil vedení

25. 3. 2017 18:12
Petr Vakoč dojel čtvrtý v šesté etapě závodu Kolem Katalánska. Po dvou osmých místech z předchozích dnů útočil v závěrečném spurtu na stupně vítězů, ale těsně zaostal za trojicí soupeřů v čele s Jihoafričanem Darylem Impeym, který oslavil vítězství na mezinárodní scéně po třech letech.
Petr Vakoč
Petr Vakoč | Foto: Etienne Garnier

Reus - Až za českým cyklistou Petrem Vakočem dojel v šesté etapě závodu Kolem Katalánska průběžný lídr Alejandro Valverde, který si však před nedělním závěrem závodu upevnil celkové vedení.

Etapa dlouhá téměř 190 kilometrů vyvrcholila spurtem třicetičlenné skupiny, přestože v jejím závěru živili naději na úspěch Italové Alessandro De Marchi a Dario Cataldo. Oba ujeli z vedoucí skupiny 15 kilometrů před cílem a zdálo se, že by mohli dotáhnout únik ke zdárnému konci. Padesát metrů před cílem se přes ně však pronásledovatelé přehnali.

Peloton hned v úvodu etapy roztrhalo několik úniků, na což doplatil dosud druhý Brit Chris Froome, který ztrácel na Valverdeho 21 sekund. Trojnásobný šampion Tour de France nezachytil rozhodující akci a nabral manko přes 26 minut.

Ještě hůře dopadl Jan Hirt, který byl před startem etapy na průběžném 20. místě nejlepším z čtveřice českých účastníků závodu, ale dnes dojel po časovém limitu, stejně jako dalších téměř 50 závodníků.

Před nedělním finále v Barceloně vládne závodu španělské trio. Valverde má náskok 53 sekund na druhého Alberta Contadora, třetí je Marc Soler o 66 sekund zpět.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 6. etapa (189,7 km):

1. Impey (JAR/Orica) 4:34:14, 2. Valverde (Šp./Movistar), 3. Vichot (Fr./FDJ), 4. Vakoč (ČR/Quick-Step), 5. De Marchi (It./BMC), 6. Van der Lijke (Niz./Roompot) všichni stejný čas, …65. Cink (ČR/Bahrajn Merida), 109. Bárta (ČR/Bora) oba -26:38, Hirt (ČR/CCC) dojel po limitu.

Průběžné pořadí: 1. Valverde 22:18:35, 2. Contador (Šp./Trek-Segafredo) -53, 3. Soler (Šp./Movistar) -1:06, 4. A. Yates (Brit./Orica) -1:21, 5. Van Garderen (USA/BMC) -1:24, 6. Martin (Ir./Quick-Step) -2:19, …40. Cink -33:12, 55. Vakoč -37:38, 96. Bárta -1:06:32.