reklama

Válka skončila. Kamarád Mayweathera nechal po výhře novináře být

Adrien Broner slaví po výhře nad Chabibem Allachverdijevem Adrien Broner slaví po výhře nad Chabibem Allachverdijevem autor: Showtime
Tenhle souboj nakonec nemá vítěze. Výstřední americký boxer Adrien Broner v noci na neděli porazil ve svém rodném Cincinnati technickým knockoutem v posledním kole Rusa Chabiba Allachverdijeva a získal titul mistra světa WBA v lehkém velteru. Na očekávané setkání Bronera s respektovaným novinářem Danem Rafaelem poté nedošlo.

Cincinnati – Tenhle souboj nakonec nemá vítěze. Výstřední americký boxer Adrien Broner v noci na neděli porazil ve svém rodném Cincinnati technickým knockoutem v posledním kole Rusa Chabiba Allachverdijeva a získal titul mistra světa WBA v lehké velterové váze. Na očekávané setkání Bronera s respektovaným novinářem Danem Rafaelem poté nedošlo.

Přes měsíc se skrze sociální sítě popichovali Broner a Rafael, který bijce přezdívaného "Problém" naštval svým článkem po jeho prohraném zápase se Shawnem Porterem (více o přestřelce ZDE). Dnes mělo dojít na jejich setkání, to se ale nakonec nekonalo.

Rafael Bronera absolutně ignoroval

A ani osobně, ani jinak. Rafael nakonec ve svém hodnocení uchvácený vítězstvím Ukrajince Viktora Postola, který jako první knockoutoval argentinskou "Mašinu" Lucase Martina Matthysseho, na Bronera tak nějak pozapomněl a tuto práci nechal na svém kolegovi z ESPN.

A šestadvacetiletý bijec se už k mediální přestřelce po vítězství nad Allachverdijevem také nevracel. "Jsem zatraceně unavený," začal své hodnocení Broner. Poté ale překvapivě pokorně dodal: "Jsem hodně mladý a mám už hodně peněz. Musel jsem se naučit v tom chodit, přizpůsobit se slávě. Myslím, že se mi to konečně povedlo," dodal.

Broner se skutečně tentokrát vyvaroval svým tradičním výstřelkům a ponižování soupeře v ringu, místo toho makal naplno od první do poslední vteřiny a i díky tomu jeho soupeř nestíhal a byl bit jako žito. Demolici Allachverdijeva nakonec ukončil půl minuty před posledním gongem ringový Harvey Dock.

"Vyhrál zaslouženě, je to velký šampion," řekl na adresu vítěze promotér ruského bijce Vladimir Chrjunov, který bude muset řešit po návratu do vlastni nepříjemnosti – ve čtvrtek mu totiž ruský federace odebrala licenci, a Chrjunov tak momentálně nemůže organizovat galavečery na půdě největší evropské země.

Ale zpět k Bronerovi, který se v šestadvaceti letech stal druhým nejmladším boxerem, který získal čtvrtý titul mistra světa ve čtvrté váhové divizi. "S Porterem jsem sice prohrál, ale bez urážky, protože je to skvělý boxer, jsem lepší. Všichni to ví. Když dokážu předvést to nejlepší ze sebe, nemůže mi v ringu uletět ani moucha," přidal bijec, který se vrátil do lehkého velteru a shození tří kil mu na první pohled prospělo.

Broner nyní touží po kamarádovi Floyda

Nebyl by to ale "Problém", kdyby přece si nějakou kontroverzi nenašel. Když dostal otázku, s kým by se rád nyní utkal, okamžitě odpověděl: "S Ashleym Theophanem. Ať mu Floyd půjčí letadlo, dopravte mi ho sem a já z něj udělám holku!"

Svá slova pochopitelně nemířil na nikoho menšího, než svého mentora a kamaráda Floyd Mayweathera, který po výhře nad Andrém Bertem ukončil kariéru a v těchto dnech si užívá s dalším svým kamarádem Justinem Bieberem luxusu na ostrovu Bora-Bora. Právě za nástupce nejbohatšího boxera historie byl Broner do své první prohry s Argentincem Marcosem Reném Maidanou pasován.

Když se mu nemůže vyrovnat s čistým rekordem, hodlá se dle všeho alespoň postavit jeho chráněnci. Pětatřicetiletý Theophane, který byl v roce 2011 britským šampionem v lehkém velteru, byl dlouholetým Mayweatherovým tréninkovým parťákem. Zdá se, že po přestřelce s respektovaným novinářem se Broner nyní chystá na další výbušné mediální škádlení.

reklama