Ve finále Turnaje mistryň Clijstersová a Wozniacká

Red Spo, ČTK
30. 10. 2010 20:21
Do finále čtyřhry postoupila Peschkeová

Dauhá - Belgická tenistka Kim Clijstersová a světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska se utkají ve finále Turnaje mistryň. Šampionka z let 2002 a 2003 Clijstersová v sobotním semifinále porazila 7:6 a 6:1 Australanku Samanthu Stosurovou, Wozniacká po setech 7:5 a 6:0 vyřadila Rusku Věru Zvonarevovou.

Clijstersovou těsně před začátkem utkání potkala nepříjemnost, cestou do areálu měla automobilovou nehodu. Na internetovém serveru Twitter zveřejnila fotografii oficiálního vozu s poškozenými pravými předními dveřmi. "Měli jsme nehodu cestou na kurty. Všichni jsme v pořádku," okomentovala ji.

Ruská tenisová kráska Dementěvová ukončila kariéru
Dánka Wozniacká zakončí sezonu jako světová jednička

Navzdory tomuto incidentu Clijstersová i v pátém vzájemném zápase porazila finalistku letošního Roland Garros. Úvodní sadu pro sebe rozhodla v tie-breaku a ve druhém setu už povolila soupeřce jen jeden game.

Wozniacká ve druhém semifinále oplatila Zvonarevové porážku ze semifinále letošního US Open. Zaváhala jen v prvním setu, kdy promarnila vedení 4:1 a Zvonarevová za stavu 5:4 podávala na zisk sady. Od té doby však druhá nasazená prohrála devět gamů za sebou. Ve druhém setu uhrála pouze čtyři fiftýny, z toho jen jeden při vlastním podání.

Ve finále i Peschkeová

Česká tenistka Květa Peschkeová postoupila společně se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou do finále čtyhřy na Turnaji mistryň. V sobotním semifinále v Dauhá porazily americko-australský pár Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová 7:6 a 6:3.

Květa Peschkeová
Květa Peschkeová | Foto: Reuters

Peschkeová se Srebotnikovou v prvním setu podávaly za stavu 6:5 na vítězství. Neuspěly a sadu pro sebe nakonec rozhodly až v dramatickém tie-breaku, který vyhrály 10:8. Ve druhé sadě česko-slovinský pár prohrával 1:3, ale pak získal pět gamů za sebou a postoupil.

Pětatřicetiletá Peschkeová si finále Turnaje mistryň zahraje podruhé. Před dvěma lety podlehla spolu se Stubbsovou ve finále tehdejším světovým jedničkám Caře Blackové, Liezel Huberové. V neděli se po boku Srebotnikové utká s vítězkami duelu mezi argentinsko-italským párem Gisela Dulková, Flavia Pennettaová a americko-kazašskou dvojicí Vania Kingová, Jaroslava Švedovová.

Úspěch v prvním zápase v Dauhá zajistil Peschkeové a Srebotnikové prémii 187.500 dolarů (3,3 milionu korun). Vítězky nedělního deblového finále dostanou 375.000 dolarů.

Tenisový Turnaj mistryň v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 4,55 milionu dolarů):

Dvouhra - semifinále:
Clijstersová (3-Belg.) - Stosurová (5-Austr.) 7:6 (7:3), 6:1, Wozniacká (1-Dán.) - Zvonarevová (2-Rus.) 7:5, 6:0.

Čtyřhra - semifinále:
Peschkeová, Srebotniková (ČR/Slovin.) - Raymondová, Stubbsová (USA/Austr.) 7:6 (10:8), 6:3.