Ve finále Turnaje mistryň se utkají sestry Williamsovy

31. 10. 2009 19:20
Venus Williamsová si poradila s Jankovičovou
Venus Williamsová
Venus Williamsová | Foto: Sport

Dauhá - O titul na tenisovém Turnaji mistryň si zahrají sestry Williamsovy. V prvním dnešním semifinále nejprve postoupila starší Venus, která v Dauhá porazila 5:7, 6:3 a 6:4 Srbku Jelenu Jankovičovou.

Ve druhém duelu vedla mladší Serena nad Caroline Wozniackou 6:4 a 0:1, poté musela mladá Dánka kvůli zranění břišních svalů vzdát.

Obhájkyně prvenství Venus Williamsová se s Jankovičovou utkala v semifinále závěrečného podniku sezony už loni a i výsledek zůstal stejný. Vyrovnaný duel musel rozhodnout až třetí set, v němž slavila úspěch zkušenější Američanka.

Ta vyrovnala vzájemnou bilanci s bývalou světovou jedničkou Jankovičkovou na 5:5, přičemž jen jeden souboj skončil po dvou setech.

Dnešní zápas příliš tenisové krásy nepřinesl. Obě hráčky se předháněly v nepřesných úderech a ani podání nebylo jejich silnou zbraní. Venus Williamsová vyrobila 11 dvojchyb, které kompenzovala deseti esy.

Jankovičová po vyhraném prvním setu začala více kazit a často gestikulovala směrem ke svému trenérovi. Recept na zlepšení své hry ale nenašla.

Serena Williamsová
Serena Williamsová | Foto: Sport

Oproti Venus, která prohrála dva zápasy v základní skupině, předvádí v Dauhá Serena suverénní výkony. Po třech výhrách se jí dařilo i v semifinále, přestože s Wozniackou ztratila v prvním setu třikrát podání a i druhé dějství zahájila Dánka brejkem.

Jenže podobně jako v předchozích zápasech ji trápilo svalové zranění a už v průběhu prvního setu se nechala ošetřovat.

Na rozdíl od vítězného duelu s Věrou Zvonarevovou, kdy dohrála v křečích třísetovou bitvu, tentokrát nemohla dál pokračovat a během dvou týdnů vzdala druhý zápas.

Na posledním turnaji v Lucemburku skrečovala vyhraný zápas za stavu 7:5 a 5:0 Anne Kremerové a ocitla se v podezření ženské asociace.

Sestry Williamsovy už se v Dauhá utkaly v základní skupině, velkou bitvu vyhrála Serena 5:7, 6:4 a 7:6. Ta také vede bilanci vzájemných duelů 12:10.