reklama

Večeře a lístky za 20 milionů. Hvězdný fotbalista ovládl dražbu zážitků se sportovci

Tom Brady po loňském vítězství v Super Bowlu Tom Brady po loňském vítězství v Super Bowlu autor: Reuters
Jak drahý je čas hvězdy amerického fotbalu Toma Bradyho? Hodně. Ukázala to dobročinná aukce zážitků se sportovními celebritami, kterou šestinásobný vítěz Super Bowlu zcela ovládl.

Cena za večeři se slavným quarterbackem, čtyři vstupenky na jeho první zápas za Tampu Bay, použitý dres a kopačky se vyšplhala na 800 000 dolarů (zhruba 20 milionů korun).

Částka poputuje na konto potravinových bank na pomoc potřebným během koronavirové krize.

Dvaačtyřicetiletý Brady letos po dvaceti letech opustil tým New England Patriots, v jehož dresu vytvořil řadu rekordů NFL, a podepsal dvouletou smlouvu s Tampou Bay.

Jeho debut v dresu Buccaneers bude jedním z nejsledovanějších zápasů roku v USA. Sezona ligy amerického fotbalu by měla začít v září, přípravu na ni ale výrazně ovlivňuje koronavirová pandemie, jež si v USA vyžádala už přes 59 tisíc životů.

Brady a jeho manželka, supermodelka Gisele Bündchenová, už dříve zaplatili 750 000 porcí jídla pro lidi v nouzi v Tampě.

V aukci All In Challenge, v níž se vybralo už přes 23 milionů dolarů, se Bradyho "ceně" nejvíce přiblížil Peyton Manning. Bývalý hráč amerického fotbalu přislíbil zájemcům společné kolo golfu a večeři, které se vydražily za 525 000 dolarů.

Dalšími položkami byly střelecký souboj s basketbalovou legendou Earvinem "Magicem" Johnsonem (220 000 dolarů) či lekce odpalů s někdejší baseballovou hvězdou Alexem Rodriguezem.

Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků? Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků? Prohlédněte zde
reklama