reklama

Večeře a spát. Basketbalistky zahánějí bolestné zklamání, Vyoralová konec na šampionátu oplakala

Alena Hanušová nastřílela Maďarkám 17 bodů Alena Hanušová nastřílela Maďarkám 17 bodů autor: Milan Kammermayer
Temný scénář vyšel na sto procent. České basketbalistky po pátečním výbuchu s Ukrajinou nestačily na Maďarky (70:74) a s mistrovstvím Evropy v Česku se rozloučily už po druhém zápase.

Hradec Králové - Dřely, bojovaly, ale nestačilo to. Basketbalistky svůj duel o všechno prohrály, na šampionátu končí. "Byl to strašný boj, každý věděl, že musíme zvítězit. Daly jsme do toho všechno," smutnila po zápase Tereza Vyoralová.

Basketbalistky padly i s Maďarskem, poprvé v historii nepostoupí ani ze skupiny Basketbalistky padly i s Maďarskem, poprvé v historii nepostoupí ani ze skupiny Čtěte zde

Než mohla mluvit, skryla hlavu do dlaní. Bylo vidět, že dvaadvacetiletou rozehrávačku expresní konec na turnaji hodně zasáhl. "Fanoušci byli skvělí, bojovali jsme hlavně kvůli nim. Moc jim děkujeme, bez nich by to bylo ještě horší. Strašně nás to mrzí, sehráli jsme lepší utkání než proti Ukrajině. Několikrát jsme šly do čtyř, pětibodového trháku, místo toho, abychom je dokleply, tak se zase zvedly. Skóre se strašně přelévalo. V závěru se ale dostaly do vedení Maďarky a už ho nepustily," popisovala Vyoralová.

Trenér Ivan Beneš zkoušel na soupeřky všechno možné. Ve čtvrté čtvrtině nasadil na Maďarky zónovou obranu, na chvíli to dokonce vypadalo, že zafungovala. "Podařilo se nám změnit rytmus hry a Maďarky z toho byly trošku vyšokované. Ale zlomilo se to jednou pitomou trojkou, rázem byly sebevědomější, což se na konci projevilo," popisovala Alena Hanušová.

Třeba na takové Žofii Fegyvernekové. Chybělo dvacet vteřin do konce, Češky prohrávaly o dva body a neměly balon. Taktickým faulem šly proti maďarské křídelnici, o které se ví, že na trestné hody není extra šikovná. Fanoušci buráceli, rozpoutali akustické peklo, pískali a bučeli, Fegyverneková ale klíčové šestky suše proměnila. " A pak jsme se nedostaly ani ke střele, protože jsme ztratila balon," posteskla si Hanušová.

Přesto byla nejlepší českou hráčkou. Když bylo potřeba, vzala odpovědnost na sebe, Maďarkám nasypala celkem sedmnáct bodů. "Cítila jsem se dobře. Padly mi tam první čtyři body, sice to byly haluzy jako prase, jeden koš z otočky, ale pomohlo mi to. Ale to už je jedno, samozřejmě nás všechny mrzí ten výsledek," řekla Hanušová.

Start se nepovedl. Češky na basketbalovém šampionátu prohrály s Ukrajinkami Start se nepovedl. Češky na basketbalovém šampionátu prohrály s Ukrajinkami Čtěte zde

O to víc, že Maďarky nebyly lepším týmem. "Ale jsou hrozně houževnaté. Mají to v povaze. Nevzdaly se, bojovaly až do konce. Možná jiný soupeř, který by čelil takovému kotli diváků a prohrával by o šest bodů, tak by to zabalil, ale ony ne."

V pondělí nastoupí Češky proti Španělsku a už teď je jasné, že proti favoritovi o šanci na postup bojovat nebudou. V neděli mají hráčky volno a bude záležet jen na nich, zda se ze zklamání dokážou zvednout. "Atmosféra není ideální. Do toho zápasu půjdeme s tím, že chceme mít z basketbalu dobrý pocit. Ale i dneska jsme se cítily všechny dobře," konstatovala Kateřina Elhotová. Nejlepší možnou strategií tak bude navečeřet se a jít spát.  

"Ta prohra je velká ťafka, těžko se mi hledají slova. Ano, to, po čem jsme šly, už je pryč, už toho nemůžeme dosáhnout, ale v životě jsou asi i důležitější věci," dodala.

Češky proti Maďarkám dřely, ale na postup to nestačilo. Domácí ME se proměnilo v historickou blamáž Češky proti Maďarkám dřely, ale na postup to nestačilo. Domácí ME se proměnilo v historickou blamáž Prohlédněte zde
reklama