reklama

Věčného soka nahradil nebezpečný a "labilní" soupeř. Synek ale chce z MS zase zlato

Ondřej Synek Ondřej Synek autor: Ivana Roháčková/ASC DUKLA
Více než 900 sportovců z 62 zemí se ve dnech 9. - 16. září zúčastní veslařského mistrovství světa v bulharském Plovdivu. Česká výprava je složena ze sedmi lodí a největším medailovým želízkem bude obhájce loňského titulu na skifu Ondřej Synek. "Nemohu mít jiné ambice, než zase ty nejvyšší, čili získat tentokrát už šestý titul mistra světa,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Byla vaše příprava na šampionát v něčem jiná, než v předchozích letech?

Trénink byl standardní, kvalitní a bez zdravotních komplikací. Také nervózní jsem stejně, jako vždy. Jiný je snad jen odjezd do Plovdivu, pouhé necelé dva dny před zahájením šampionátu.

Je pro to nějaký důvod?

Betonové koryto nesplní tréninkové požadavky všech zájemců, kvalitu této přípravy splní zhruba jen asi na 70 procent, takže jsme se rozhodli ji z programu vypustit.

S jakými představami se do Plovdivu vydáte?

Jsou přede mnou tři kroky. Tím prvním je právě tento šampionát, v němž chci udělat vše pro obhájení titulu a letošní dlouhou sezonu uzavřít špičkovým výsledkem. Druhým krokem bude příští rok kvalifikace na olympijské hry, a tím posledním účast s vydařeným vystoupením v Tokiu.

Není pro vás určitou motivací vytvoření nového traťového rekordu?

Jednoznačnou motivací jsou pro mě olympijské hry. Rekordní čas má sice svoji nemalou hodnotu, ale pro mě není tak důležitý, jako je přítomnost na stupních vítězů. A co možná na nejvyšším stupínku.

Vaším největším soupeřem na letošním mistrovství bude už tradičně Novozélanďan Drysdale?

Kdepak, bude to jiný Novozélanďan Robbie Manson, který v interním souboji dvojnásobného olympijského vítěze Drysdala porazil, a získal tak právo startu. Má trochu jiný způsob jízdy, je údajně trošku labilní psychicky, ale určitě je to jeden z velkých favoritů. Drysdale se zřejmě na vrchol letošní sezony nestačil optimálně připravit, ale příští rok už určitě zase bude ve skvělé formě.

Nejen Ledecká. Se svazem se kvůli smlouvě hádali i Neumannová či Koudelka Nejen Ledecká. Se svazem se kvůli smlouvě hádali i Neumannová či Koudelka Prohlédněte zde

Proslýchá se, že s firmou Škoda Auto jste uzavřel nějakou sázku. Je to pravda?

Ano, je to tak. Když se mi podaří dojet si pro zlatou medaili, tak skif vyměním za závodní auto, v němž budu mít možnost určitý čas pobýt. Pokud na nejcennější kov nedosáhnu, tak budu muset jeden den pracovat v továrně této firmy. Těším se na obojí, takže když se mi podaří obhájit loňský primát, tak mě bude mrzet, že nenahlédnu do tajů výroby automobilů. A naopak: bude mi líto, že se v rallye autu asi nesvezu (smích).

reklama