Věk je jenom číslo. Veterán Wade zastavil rozjetou Philadelphii 28 body

17. 4. 2018 8:49
Basketbalisté Miami vyhráli na hřišti Philadelphie 113:103 a zařídili tak srovnání stavu série 1. kola play off NBA na 1:1.
Dwyane Wade řádil.
Dwyane Wade řádil. | Foto: Reuters

New York - Šestatřicetiletý Dwyane Wade nastřílel 28 bodů a výraznou měrou pomohl basketbalistům Miami k vítězství na hřišti Philadelphie 113:103 a srovnání stavu série 1. kola play off NBA na 1:1. Obhájci titulu Golden State Warriors přehráli San Antonio 116:101 a vedou v sérii 2:0.

Basketbalisté Philadelphie zvítězili v posledních 15 utkáních základní části, v prvním zápase play off deklasovali Miami 130:103, ale tentokrát se před floridským celkem museli sklonit. V první čtvrtině přitom vedli o devět bodů, jenže druhou část ovládlo Miami 34:13. Samotný Wade v druhé dvanáctiminutovce porazil domácí 15:13.

Wade proměnil jedenáct z 16 střel z pole a dostal se na 28 bodů, včetně důležitého koše za dva body z dálky na začátku poslední minuty, po němž už domácí ztratili poslední naděje na zvrat. Trojnásobný vítěz NBA se posunul do Top 10 v historickém pořadí střelců v play off.

Střelecky se k Wadeovi přidal Goran Dragič s 20 body, James Johnson dal o dva body méně. Sixers se trápili hlavně při střelbě z dálky, když proměnili pouze sedm z 36 trojek. Jejich nejlepším střelcem byl Ben Simmons, který k 24 bodům přidal devět doskoků a osm asistencí. Dario Šarič nastřílel 23 bodů.

Golden State zvítězil pojedenácté v řadě na domácím hřišti v play off. Dosud poslední porážku Warriors v Oaklandu utrpěli v rozhodujícím finále proti Clevelandu v roce 2016. Se San Antoniem prohrávali v poločase o šest bodů, ale druhá půle byla plně v jejich režii. K vítězství zavelel Kevin Durant 32 body, Klay Thompson se dostal na 31 bodů. Nejlepším střelcem zápasu však byl hostující LaMarcus Aldridge, který k 34 bodům připojil 12 doskoků.