reklama

Velký den pro ženský sport. Šipkařka na šampionátu jako první senzačně porazila muže

Fallon Sherrocková Fallon Sherrocková autor: Reuters
Jeden z největších momentů v historii ženského sportu. Tak popsal nejčtenější britský deník The Sun počin Fallon Sherrockové, která jako první žena zdolala na šipkařském mistrovství světa soupeře mužského pohlaví.

Pětadvacetiletá matka syna Roryho zdolala v úterý večer krajana Teda Evettse 3:2. "Díky vám všem. Můj Bože. Jsem šťastná, že jsem udělala něco pro ženské šipky. Ukázala jsem, že můžeme hrát s muži a můžeme je porážet," jásala Sherrocková, jejíž úspěch bouřlivě slavila zaplněná hala Alexandra Palace.

"Přepsala jsem historii. Nemůžu tomu uvěřit, vyšlo to na té největší scéně. Paráda, užila jsem si každou minutu a jsem nadšená, že můžu pokračovat v turnaji," řekla hrdinka okamžiku. Ve druhém kole ji čeká jedenáctý nasazený Rakušan Mensur Suljovic.

Na letošní šampionát se kvalifikovaly dvě ženy. Japonka Mikuru Suzukiová vypadla v prvním kole po prohře s Angličanem Jamesem Richardsonem 2:3. V minulosti změřily na MS s muži síly tři šipkařky, ale Britka Lisa Ashtonová, Ruska Anastasia Dobromyslovová i Kanaďanka Gayl Kingová neuspěly.

reklama