Velký obrat nevyšel! Monfils vyřadil Berdycha z French Open

FOTO Berdych smutní. Zaskočil ho francouzský bojovník
Francouz Gael Monfils dokonale využil divokou kartu, když v prvním kole na centrálním kurtu před domácími fanoušky vyřadil Tomáše Berdycha.
Úvodní set byl mimořádně vyrovnaný. Rozhodl ho až tiebreak.
V druhé sadě bohužel český tenista brzy přišel o podání a prohrál 4:6.
Rodákovi z Valašského Meziříčí nefungoval servis. Během dvou setů poslal přes síť jen dvě esa.
27. 5. 2013 20:43
Český tenista Tomáš Berdych končí v prvním kole grandslamového turnaje French Open.

Paříž - Černý den na French Open korunoval český tenista Tomáš Berdych, když v pětisetové bitvě prohrál na kurtu Phillipa Chatriera s domácím Francouzem Gaelem Monfilsem po setech 6:7, 4:6, 7:6, 7:6 a 5:7 a po Radku Štěpánkovi, Barboře Záhlavové Strýcové a Karolíně Plíškové se i on loučí s turnaje v prvním kole.

O ostatních zápasech českých tenistů čtěte více ZDE.

Berdych přitom skvěle srovnal utkání, i když už prohrával 0:2 na sety. V rozhodujícím setu ale přišla světová šestka o podání a Francouz, kterému patří až 81. příčka na světě a na turnaj se dostal jen díky divoké kartě, ho po čtyřech hodinách vyřadil.

Monfils téměř nechyboval a zářil na servisu

Bývalá světový hráč číslo sedm Monfils odehrál skvělé utkání, téměř nechyboval a především na servisu českého favorita jednoznačně zastínil. Na Roland Garros zařídil výhrou nad pátým nasazeným hráčem zatím největší překvapení a ve druhém kole se utká s Lotyšem Gulbisem.

Pařížský rodák Monfils během utkání nasázel šestadvacet es a šestašedesát vítězných úderů.

Utkání začalo opatrně a v první sadě se oba hráči soustředili na svůj servis. Také si ho po celou dobu udrželi a rozhodovala zkrácená hra. V ní si Francouz vypracoval čtyři setboly a ten poslední také proměnil.

Kurt Phillipa Chatriera zažil krásný zápas

Ve druhé sadě začal Monfils na dvorci jasně dominovat a postupem času přilákal na centrkurt pro 15 tisíc diváků davy fanoušků. Ve třetí hře sebral Berdychovi servis a sám svého soupeře nepustil ani k jedinému brejkbolu.

První šance pro rodáka z Valašského Meziříčí přišla až ve druhé hře třetího setu. Berdych jí vzal za pačesy a hned první svůj brejkbol proměnil. Bylo to ale k ničemu, protože za stavu 5:3 nedokázal doservírovat set a dovolil soupeři vynutit si další tie-break. V něm ale Berdych aktivní hrou tahal za delší konec a poměrem 7:4 snížil poměr setů.

Rozhodující moment? Čtyři neproměněné brejkboly

Ve čtvrtém setu oba borci znovu nezaváhali při svých podáních a tak se hrála již třetí zkrácená hra. Berdych dramatický závěr sady znovu zvládl lépe, tentokrát poměrem 7:3 a vynutil si rozhodující páté dějství.

V něm za stavu 3:2 vybojoval čtyři brejkboly, ani jeden ale nedokázal proměnit. Od té chvíle byl Monfils lepším hráčem, nebyl tak opatrný jako Berdych, hrál aktivně a odvážně, což se mu nakonec vyplatilo. Za stavu 5:5 proměnil brejkbol a v následující hře už dokázal dovést více než čtyřhodinový zápas do vítězného konce.

Monfils dokázal Berdych porazit vůbec poprvé v kariéře, když předchozí tři duely ovládl český tenista.