Velký obrat se nepovedl. Basketbalistky budou bez medaile

26. 6. 2013 21:39
České basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále ME se Španělskem 58:75.
České hráčky budou na ME bojovat o konečné páté místo
České hráčky budou na ME bojovat o konečné páté místo | Foto: ČBF

Praha - České basketbalistky si na letošním mistrovství Evropy ve Francii o medaile nezahrají. Ve čtvrtfinále podlehly Španělsku 58:75.

Turnaj však pro ně ještě nekončí. Ve hře je totiž ještě konečné páté místo a s ním spojená letenka na světový šampionát.

Španělsko se o postup do finále utká se Srbskem, které porazilo Itálii 85:79.

Češky musely dohánět velkou ztrátu

Svěřenkyně kouče Lubora Blažka sice vstřelily úvodní dva koše, jinak však vstup do utkání vyšel mnohem lépe Španělkám. Favoritky táhlo duo Torrensová - Lyttleová, na nějž Češky dlouho nedokázaly najít účinný recept.

Až sedmnáctibodový náskok hráček z Pyrenejského poloostrova se sice podařilo změnšovat, přesto byl ještě v polovině druhé části rozdíl mezi oběma týmy propastný.

Jenže poté český tým přidal na důrazu v obraně, také v útoku si počínal pečlivěji a úspěšněji a pořádně jej nakoply i trojky Peckové. Rázem se poměr sil na palubovce vyrovnal a Češky cítily naději.

Obrat zůstal nedokonán

Její plamen naplno rozdmýchaly zkraje druhé půle, kdy soupeřkám nedovolily skórovat téměř pět minut a šestibodovou ztrátu přepsaly na stav 41:41.

Jenže tím rodící se obrat skončil. Češkám odešla střelba, čehož Španělky pohotově využily k opětovnému vybudování pokojného náskoku. Ten už do konce utkání nepustily.

Mistrovství Evropy basketbalistek - čtvrtfinále (Orchies):

ČR - Španělsko 58:75 (15:25, 35:41, 46:54)
Nejvíce bodů: Elhotová 13, Kulichová a Pecková po 10 - Torrensová 29, Lyttleová 23, Valdemorová 11. Rozhodčí: Jones (Wales), Delaunéová (Fr.), Reiter (Něm.). Fauly: 10:14. Trestné hody: 12/10 - 14/9. Trojky: 6:6.

Srbsko - Itálie 85:79 (23:26, 38:42, 64:65)