reklama

Vémola udolal francouzského vyzyvatele na body, Pešta odrovnal Brazilce v prvním kole

Karlos Vémola. Karlos Vémola. autor: Štěpán Černý
Přední český MMA bojovník Karlos Vémola porazil v Brně Alexe Lohorého z Francie jednoznačně na body a získal pás šampiona organizace Oktagon ve střední váze. V druhém hlavním zápase středeční akce porazil Viktor Pešta brazilského soupeře Ildemara Alcântaru, který duel "odklepal" již v prvním kole.

Pětatřicetiletý Vémola byl favoritem zápasu a svou roli jednoznačně splnil, ve všech pěti kolech byl lepší než soupeř. Lohoré ofenzivně prakticky nic nepředvedl a neustále se bránil na zemi. "Nebylo to zadarmo," řekl Vémola, který poprvé v kariéře musel absolvoval pět kol.

Jediná chvíle, kdy cítil strach. Slovák čelil McGregorovi, pak utíkal zadním vchodem Jediná chvíle, kdy cítil strach. Slovák čelil McGregorovi, pak utíkal zadním vchodem Čtěte zde

Český zápasník měl váhovou výhodu, kterou dokázal zúročit. "Čekal jsem, že bude tvrdý. Chtěli jsme to v prvním kole ukončit, a když se to nepovedlo, soustředili jsme se až na páté, ve kterém jsem to opět chtěl zkusit. On toho ale fakt hodně vydržel," přiznal Vémola, jehož k dalšímu duelu hned po jeho skončení vyzval přímo v kleci Slovák Samuel Kristofič a "Terminátor" jeho výzvu přijal. 

Třicetiletý Pešta se představil poprvé v polotěžké váhové kategorii a poprvé od listopadu loňského roku, kdy prohrál s Martinem Martínkem a navíc si odnesl zlomenou čelist. Proti Alcântarovi, který stejně jako on v minulosti zápasil v UFC, byl úspěšný a duel rychle ukončil.

"Byl to rozhodně nepříjemný soupeř, ale to jsem čekal. Věděl jsem, že je to výborný bojovník. Má čtyři výhry v UFC. Nebylo to zadarmo," řekl Pešta, jenž si připsal 16. výhru při šesti prohrách.

"Věděl jsem, že je výborný na zemi, tak jsem ho chtěl oťukat v postoji. Pak jsme vsadil na svůj wrestling, který je výborný. A nakonec se mi ho podařilo překvapit úderem," uvedl k zápasu, po jehož skončení vyzval k souboji Vémolova přemožitele Attilu Végha ze Slovenska. "Karel (Vémola) přede mnou utekl do střední váhy. Momentálně je jednička váhy Attila Végh, já chci bojovat s těmi nejlepšími," vysvětlil.

V oktagonu se představila i přední česká MMA bojovnice Magdaléna Šormová, která nestačila na Polku Ewelinu Woźniakovou a připsala si třetí porážku ve 12. zápase.

"Snažila jsem se o submisi, ale nebyla jsem o krok dopředu. Polka byla připravená a překvapila mě. Na konci jsem zkoušela zápas i ukončit, ale nepodařilo se mi soupeřku překvapit," řekla jedenatřicetiletá Šormová, šampionka organizace WWFC.

Hned ve třetí minutě v 1. kole dokázal ukončit Leo Brichta zápas proti Matouši Kohoutovi, připsal si tak šestou výhru v řadě. Stejně rychle porazil Milan Ďatelinka, který zápasil po sedmnáctiměsíční přestávce, Davida Hoška.

"Dejte mi pořádného soupeře." Vémola dominoval, Pudilová zápasila v emocích "Dejte mi pořádného soupeře." Vémola dominoval, Pudilová zápasila v emocích Prohlédněte zde

Pozn. V předchozí verzi článku bylo nepřesně uvedeno, že si Vémola domlouval odvetu s Attilou Véghem. Toho bude chtít v příštím zápase vyzvat Viktor Pešta. 

reklama