reklama

Vémola vrávoral, museli ho podpírat. Přesto je přesvědčený, že Slováka přepere

V sobotu večer bude na brněnském galavečeru jen v roli komparzisty, který zabojuje o čest. Karlos Vémola přišel o možnost obhájit titul MMA organizace Oktagon už před soubojem se Slovákem Milanem Ďatelinkou kvůli nesplnění váhového limitu. I když na tom nebyl v pátek zdravotně nejlépe, je přesvědčený, že bitvu vyhraje.

Páteční vážení bylo pro Vémolu nekompromisní. Zatímco Ďatelinka váhový limit bez problémů splnil a má šanci pás pro šampiona získat, český zápasník hranici o 0,6 kg překročil. A lékaři mu s ohledem na obavy o jeho zdraví následně zakázali pokoušet se o další úpravu váhy.

Vémola nečekaně přišel bez boje o pás šampiona. Nesplnil váhu, má o 0,6 kilogramu víc Vémola nečekaně přišel bez boje o pás šampiona. Nesplnil váhu, má o 0,6 kilogramu víc Čtěte zde

Že na tom Vémola není zdravotně nejlépe a shazování kilogramů mu dalo pořádně zabrat, naznačil už jeho příchod na vážení, při chůzi vrávoral, jeho tým ho musel podpírat.

Informaci o tom, že titul šampiona ve střední váhové kategorii do 84 kilogramů neobhájí, přijal v posteli, ale zato sportovně.

"Je to, jak to je. Neudělal jsem váhu, taková jsou pravidla. Respekt soupeři, že chce i přesto bojovat, já rozhodně nastoupit chci," nechal se slyšet Vémola.

I když byl stále oslabený a teprve doháněl přísun kalorií i tekutin, které předtím pracně shazoval, nepřipustil si variantu, že by Ďatelinku v sobotu večer neporazil. 

"Neprohraju, po tom, co jsem si prošel tímhle peklem, prostě neprohraju," uvedl.

Česko-slovenská bitva tak bude vrcholem sobotního galavečera, druhým hlavním bodem programu akce v brněnské Zoner Bobyhall bude zápas přední české MMA bojovnice Lucie Pudilové. Ta na poslední chvíli nahradila na covid-19 pozitivně testovanou Polku Martu Waliczekovou a utká se s Maiju Suotamaovou z Finska.

reklama