Veselého Washington je strojem na prohry, Čech nebodoval

27. 11. 2012 8:32
Ani na dvanáctý pokus Wizards nevyhráli, se San Antoniem navíc utrpěli nejhorší porážku v sezoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu se ani na dvanáctý pokus nedočkali premiérové výhry v novém ročníku NBA. Wizards v pondělí podlehli San Antoniu jasně 92:118, Jan Veselý v domácím týmu nebodoval. Velký obrat se povedl mužstvu Milwaukee, které zvítězilo v Chicagu 93:92, přestože prohrávalo až o 27 bodů.

Washington utrpěl nejtěžší porážku v sezoně a stal se dvanáctým týmem v historii NBA, jenž odstartoval sezonu dvanácti prohrami. Wizards nicméně ještě mají dost pokusů na to, aby se vyhnuli historicky nejhoršímu startu, který předvedli New Jersey Nets s 18 prohrami v ročníku 2009/10.

Veselý: Osm minut, nula bodů, čtyři fauly

Proti San Antoniu dokázali Wizards držet krok jen do druhé čtvrtiny. V dresu Spurs se hned sedm hráčů dostalo do dvouciferných čísel ve střelbě, s 16 body byl nejlepší Boris Diaw. Za Wizards nastřílel Jordan Crawford 19 bodů. Veselý na hřišti strávil necelých osm minut, během nichž stihl čtyři fauly, jeden doskok, zisk míče a jednu nepřesnou střelu.

Chicago vedlo nad Milwaukee tři minuty před koncem třetí čtvrtiny 78:51. Bucks však na přelomu třetí a závěrečné části předvedli šňůru 19:0 a nakonec dotáhli dosavadní největší obrat v sezoně k vítězství. Na zvratu měli zásadní podíl náhradníci Bucks, kteří se postarali o 54 bodů. Nejlepším střelcem Milwaukee byl Ersan Ilyasova s 18 body.

Bitvu o New York ovládli Brooklyn Nets

Za Chicago nastřílel 30 bodů Rip Hamilton, který však v závěru utkání neproměnil zřejmě rozhodující střelu. "Klíčových je 48 minut. Když nehrajete tvrdě i s velkým náskokem, tak se stanou takovéhle věci," řekl k prohře trenér Chicaga Tim Thibodeau.

V první "bitvě o New York" se radovali brooklynští Nets, kteří na svém hřišti porazili Knicks 96:89 po prodloužení. Nets táhli Brook Lopez s 22 body a 11 doskoky a Deron Williams s 16 body a 14 asistencemi. Knicks nestačilo ani 35 bodů a 13 doskoků Carmela Anthonyho.

Oklahoma přejela Charlotte 114:69, domácí Thunder v průběhu zápasu vedli až o 54 bodů. O překvapení se postaralo New Orleans, které porazilo Los Angeles Clippers 105:98.

Výsledky NBA:

Brooklyn - New York 96:89 po prodl., Chicago - Milwaukee 92:93, Detroit - Portland 108:101, LA Clippers - New Orleans 98:105, Memphis - Cleveland 84:78, Oklahoma City - Charlotte 114:69, Utah - Denver 105:103, Washington - San Antonio 92:118 (za domácí Veselý 1 doskok).

4. Portland 14 6 8 42,9
5. Minnesota 12 5 7 41,7