Veselý dal devět bodů, ale Denver prohrál v NBA s Clippers

16. 4. 2014 7:57
Denver na Clippers nestačil
Denver na Clippers nestačil | Foto: Reuters

New York - Jan Veselý v předposledním utkání Denveru v této sezoně NBA nastřílel devět bodů, jeho tým ale prohrál v Los Angeles s favorizovanými Clippers 105:117.

V druhém úterním utkání newyorští Knicks i bez zraněného Carmela Anthonyho porazili domácí Brooklyn 109:98. Základní část skončí dnes, kdy bude v akci všech třicet týmů.

Veselý odehrál přes 20 minut a o bod zaostal za svým střeleckým maximem po přestupu do Denveru. Připsal si i po třech doskocích a získaných míčích a po jedné asistenci a bloku. Z jeho spoluhráčů si střelecky nejlépe vedl Kenneth Faried s 21 body.

Denver si v zápase s vítězem Pacifické divize nechal soupeře utéct až na rozdíl 23 bodů. V poslední čtvrtině se sice Nuggets přiblížili na pět, ale Clippers si výhru vzít nenechali a 57. vítězstvím v sezoně stanovili nový klubový rekord. Na výhře se 24 body podílel Blake Griffin, 21 bodů a 10 asistencí přidal Chris Paul.

Clippers tak zůstali ve hře o druhou příčku v Západní konferenci. V posledním utkání ale musejí porazit Portland a doufat, že Oklahoma prohraje s Detroitem. Budou se ale muset obejít bez Griffina, který bude nuceně odpočívat poté, co obdržel 16. technickou chybu v sezoně.

Knicks už stejně jako Denver nemohou postoupit do play off, a tak Anthony kvůli poraněnému ramenu ukončil sezonu o dva dny dříve. Jeho spoluhráči ale městské derby zvládli, porazili Nets potřetí v sezoně a neumožnili soupeři zajistit si páté místo ve Východní konferenci.

Náhradník Tim Hardaway jr. nastřílel 16 bodů, dvouciferným počtem přispělo i dalších pět hráčů. Nejlepším střelcem Nets byl s 24 body Marcus Thornton.

NBA:

Brooklyn - New York 98:109, LA Clippers - Denver 117:105 (za hosty Veselý 9 bodů, 3 doskoky a 1 asistence).

2. x-Portland 81 53 28 65,4
3. Minnesota 81 40 41 49,4