Veselý dvěma body a sedmi doskoky přispěl k výhře nad Lakers

Aktualizováno 27. 11. 2013 8:15
Jan Veselý pomohl dvěma body a sedmi doskoky k výhře basketbalistů Washingtonu nad Los Angeles Lakers.
Především díky dvojici John Wall - Nené, kteří nastříleli 31, resp. 30 bodů, vyhráli basketbalisté Washingtonu nad LA Lakers. | Foto: ČTK/AP

Washington - Jan Veselý pomohl dvěma body a sedmi doskoky k výhře basketbalistů Washingtonu nad Los Angeles Lakers (116:111), a ukončili tak jejich třízápasovou vítěznou sérii.

Největší podíl na výhře Wizards má brazilský pivot Nene, který zaznamenal 30 bodů, čímž si stanovil svůj střelecký rekord v soutěži.

Ještě o bod více a devět asistencí k tomu měl na svém kontě americký rozehrávač John Wall, který si tak připsal třetí zápas v řadě, ve kterém zaznamenal přes 30 bodů, což se mu podařilo také poprvé v soutěži.

Veselý, jenž strávil na palubovce přes 18 minut, tak pomohl Wizards k šesté výhře v sezoně, která vrátila Washington zpět do osmičky ve Východní konferenci.

Naopak Lakers, kteří mají na kontě o jednu výhru více než Wizards, patří v Západní konferenci až dvanáctá příčka.

Brooklyn zlomil sérii proher

Po pěti prohrách dokázal vyhrát Brooklyn a vybojoval v Torontu čtvrté vítězství v sezoně.

O těsnou výhru 102:100 Nets málem přišli v koncovce, ale domácí Amir Johnson neproměnil trojkový pokus z rohu a Steve Novak nedokázal míč dopíchnout do koše. Brooklyn přitom tři minuty před koncem ještě vedl 101:86.

Z těsné výhry po podobném průběhu se radovali i hráči Golden State Warriors, kteří vyhráli v New Orleans 102:101.

Pelicans, kteří v průběhu zápasu stáhli patnáctibodové manko, měli k dispozici poslední útok zápasu, ale Eric Gordon svoji trojkovou šanci nevyužil.

Warriors vedl s 22 body Klay Thompson, 19 bodů přidal David Lee a dobrý výkon podpořený 18 body podal Jermaine O'Neal. Pelicans nestačilo 21 bodů a 12 doskoků Ryana Andersona.

Orlando konečně vyhrálo venku

Poprvé od března a po 17 porážkách za sebou vyhrálo na hřišti soupeře Orlando, jež si poradilo 109:92 s Atlantou.

Domácí Hawks sice vedli v poločase o čtyři body, ale Magic ovládli třetí část 36:20. Arron Afflalo se na výhře podílel 26 body, po 18 bodech přidali Victor Oladipo a Andrew Nicholson.

Atlanta - Orlando 92:109, Toronto - Brooklyn 100:102, New Orleans - Golden State 101:102, Washington - LA Lakers 116:111 (za domácí Veselý 2 body, 7 doskoků a 1 asistence).

3. Denver 13 7 6 53,8
4. Minnesota 16 8 8 50,0