reklama

Veselý: Hrát poprvé v tak velké hale pro celý stát je skvělé

Jiří Veselý si pochvaloval, jak mu moc celý týden po boku Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka pomohl. Jiří Veselý si pochvaloval, jak mu moc celý týden po boku Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka pomohl. autor: David Procházka
Poprvé v domácím prostředí a celkově teprve podruhé odehrála daviscupový duel velká česká naděje Jiří Veselý.

Praha - Poprvé v domácím prostředí a celkově teprve podruhé odehrála daviscupový duel velká česká naděje Jiří Veselý.

Dvacetiletý tenista sice stejně jako v únorovém zápase 1. kola ve Švýcarsku prohrál, když v závěrečné dvouhře semifinále s Argentinou podlehl Leonardu Mayerovi 4:6 a 4:6, přesto si pochvaloval, kolik mu první zápas před tak velkou diváckou podporou dal.

"Je to něco jiného hrát poprvé před vlastními fanoušky, za celou republiku. Ve Švýcarsku nebylo tolik českých fandů, tady to bylo jiné. Atmosféra byla sice skvělá, bylo to ale poprvé, co jsem hrál v tak velké hale, musel jsem si na to zvyknout," popisoval své pocity po zápase Veselý.

Jirko, jak se cítíte po své domácí premiéře v Davis Cupu?
Hrál jsem určitě lépe než ve Švýcarsku, ale na Mayera jsem neměl. Předvedl tady po celý víkend velmi dobré výkony, neměl jsem moc šancí ho na tomhle rychlém povrchu ho brejknout, i když ve druhém setu za stavu 0:40 jsem byl blízko.

Vnímal jste na sebe větší tlak než oproti zápasům na turnajích?
Větší tlak na mě podle mě bude, až budu hrát v ostrých zápasech o body. Takhle jsem se to snažil spíš si to užít, nebýt svázaný.

Po zápase ve Švýcarsku jste nastartoval vítěznou sérii, během níž jste čtyřikrát vyhrál na challengerech a posunul se do první stovky žebříčku ATP. Věříte, že i tento zápas Vás posune dál?
Tehdy mě to hodně nakoplo, doufám, že se mi to povede i teď. Celý ten týden mi hodně dal, trénovat s takovými hráči jako Tomáš (Berdych) a Radek (Štěpánek) a pak hrát takový zápas, to je velká pomoc. 

Jak jste se vůbec srovnal s tak rychlým povrchem. Předpokládám, že na něčem tak rychlém jste ještě nikdy nehrál?
Zatím je to pro mě lepší na těch pomalejších površích, to je pravda. Postupem času si ale budu muset na tvrdý povrch zvyknout, vím, že se na nich hraje v sezoně na ATP většina zápasů.

reklama